www.lerduvor.net
START     TÄVLINGAR     TRÄNING     RESULTAT     PROGRAMVARA      PRISER      KONTAKT      INLOGGNING
Meny:
Information
Deltagare
Skjutlagslista
Resultat
- Resultat sammanlagt 150 duvor
- Resultat sammanlagt 150 duvor + final
- Resultat klassvis 100 duvor
- Resultat klassvis 150 duvor
- Resultat klassvis 150 duvor + final
- Ranking Nordisk trap 2022
- LLT4
Anmälan
 
Kontakt
 
Tillbaka till Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
 
SM samt LLT 4 (Sista uttagningen till landslaget), Nordisk Trap - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
9. till 10. juli 2022

Uppdaterad: 10.07.2022 kl 17:00

Resultat sammanlagt 150 duvor + final

Jury: Bertil Nilsson, Kenneth Nylander, Ove Lundström

1.
Fredrik Amour

Ljungsarps Sportskytteklubb
25252524242424171
2.
Daniel Holmqvist

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
24232425232525169
3.
Fredrik Lindqvist

Falköpings Sportskytteklubb
23242325242525169
4.
Alexander Åsälv

Högareds Sportskytteklubb
24252421242525168
5.
Albin Stensson

Svenljunga Skytteförening
23242523232524167
6.
Benny Holmgren

Götene Sportskytteklubb
25232525242223167
7.
Kent Stensson

Svenljunga Skytteförening
25242524232521167
8.
Pernilla Stensson

Svenljunga Skytteförening
24242524222423166
9.
Albin Larsson

Frillesås Sportskytteklubb
24242022232322158
10.
Helene Larsson

Frillesås Sportskytteklubb
23221925192323154
11.
Mia Gustafsson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
22231923192121148
12.
Veronica Lishöj

Järlövs Sportingclub
21191921222021143
13.
Lars Gustavsson

Vetlanda Sportskytteklubb
242423242325143
14.
Stefan Johansson

Falköpings Sportskytteklubb
232524242225143
15.
Patrik Vahlberg

Visby Lerduveklubb
252325242323143
16.
Erik Larsson

Frillesås Sportskytteklubb
242224232425142
17.
Peter Svensson

Frillesås Sportskytteklubb
242422242424142
18.
Peter Karlsson

Nimrod Jakt och SSF
252325212424142
19.
Anders Hellström

Landskrona-Saxtorps Jaktskytteklubb
242224242523142
20.
Patrik Magnil

Uddeholms Jaktskytteklubb
212424232425141
21.
Elias Karlsson

Nimrod Jakt och SSF
20202220201919140
22.
Lena Lindström

Frillesås Sportskytteklubb
19231921231916140
23.
Niclas Svensson

Ljungsarps Sportskytteklubb
252323242124140
24.
Patrik Stark

Högforsbruks Idrottsförening
222423232523140
25.
Göran Allers

Nordmalings Jaktskytteklubb
232521232523140
26.
Andreas Bengtsson

Göteborgs Pistol och Sportskytteklubb
242425252220140
27.
Anders Jonasson

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
252423251824139
28.
Ronny Gustafsson

Fridafors Skytteförening
232425232222139
29.
Arne Isaksson

Nimrod Jakt och SSF
232224232125138
30.
Mikael Karlsson

Fridafors Skytteförening
242123232324138
31.
Glenn Larsson

Frillesås Sportskytteklubb
242321232324138
32.
Michael Kvist

Götene Sportskytteklubb
252424221924138
33.
Toni Åman

Högforsbruks Idrottsförening
232223222523138
34.
Ove Lundström

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
242221222325137
35.
Tomas Lid

Ljungsarps Sportskytteklubb
242224232222137
36.
Bengt Larsson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
232522242122137
37.
Bastian Hagen

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
222222222424136
38.
Börje Magnusson

Karlstads Jaktskytteklubb
222223232323136
39.
Stefan Lundgren

Falköpings Sportskytteklubb
212324242123136
40.
Bo Andersson

Nordmalings Jaktskytteklubb
232223242222136
41.
Niklas Johansson

Falköpings Sportskytteklubb
242224222420136
42.
Stefan Hansson

Nimrod Jakt och SSF
222222222423135
43.
Peter Åsälv

Högareds Sportskytteklubb
212224222323135
44.
Jerry Nilsson

Landskrona-Saxtorps Jaktskytteklubb
202323232422135
45.
Sven Larsson

Uddeholms Jaktskytteklubb
232325231922135
46.
Lars Johansson

Umeå Jaktskytteklubb
252122242221135
47.
Ronnie Vest-Andersen

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
222324212024134
48.
Patrik Fransson

Billeruds Jaktskytteklubb
222325192223134
49.
Kenneth Nylander

Götene Sportskytteklubb
212323222322134
50.
Kenneth Andersson

Falköpings Sportskytteklubb
232422232022134
51.
Magnus Hultgren

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
232522222022134
52.
Henric Jansson

Hallens Jakt och Sportskytteklubb
222125222420134
53.
Viktor Hollander

Ljungsarps Sportskytteklubb
20182023172015133
54.
Anders Gunnarsson

Frillesås Sportskytteklubb
182423232124133
55.
Christian Andersson

Landskrona-Saxtorps Jaktskytteklubb
232224212122133
56.
Niklas Moss

Uddeholms Jaktskytteklubb
242223242119133
57.
Kristian Pettersson

Ljungsarps Sportskytteklubb
212223222024132
58.
Mikael Söderberg

Uppsala Jaktskytteklubb
222023232222132
59.
Sune Andersson

För.jaktskyttarna Trollhättan
222223222221132
60.
Tomas Ahl

Östgöta Jaktskytteklubb
212223222023131
61.
Jonas Karlsson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
202323212222131
62.
Peter Nilsson

Abilds Sportskytteklubb
252021232220131
63.
Leif Ernstsson

Götene Sportskytteklubb
202022202424130
64.
Mattias Modahl

Uddeholms Jaktskytteklubb
222120212224130
65.
Jörgen Nilsson

Frillesås Sportskytteklubb
202222212124130
66.
Bo Nilsson

Järlövs Sportingclub
232022221924130
67.
Douglas Hjärtinge

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
202321222222130
68.
Anders Berntsson

Caprinus Sporting Club
222119222421129
69.
Björn Engelbrektsson

Karlstads Jaktskytteklubb
212123212221129
70.
Tobias Nilsson

Osby Jaktskytteklubb
222220232121129
71.
Niklas Sjöqvist

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
232122212121129
72.
Torbjörn Forslund

Högforsbruks Idrottsförening
232121212419129
73.
Roger Lorensson

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
202020222224128
74.
Börje Sandberg

Växjö Jaktskytteklubb
202222192124128
75.
Christopher Sjödin

Högareds Sportskytteklubb
242120192222128
76.
Per Adolfsson

Billeruds Jaktskytteklubb
222123182321128
77.
Edwin Karlsson

Nimrod Jakt och SSF
242122192121128
78.
Dan Lindberg

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
231921232220128
79.
Bertil Nilsson

Gnosjöortens Jaktvårdsförening
221725222220128
80.
Tommy Lindholm

Uddeholms Jaktskytteklubb
222121211923127
81.
Jan Johansson

Ljungsarps Sportskytteklubb
222218232022127
82.
Torsten Johannesson

Gnosjöortens Jaktvårdsförening
191822232222126
83.
Daniel Andersson

Högforsbruks Idrottsförening
192220211923124
84.
Mikael Lindholm

Uddeholms Jaktskytteklubb
182023211919120
85.
Erika Jansson

Hallens Jakt och Sportskytteklubb
212023191818119
86.
Sten-Olof Pettersson

Frillesås Sportskytteklubb
212220151921118
87.
Sebastian Lindholm

Uddeholms Jaktskytteklubb
211916192320118
88.
Jörgen Karlsson

Nimrod Jakt och SSF
221719211920118
89.
Caroline Johansson

Billeruds Jaktskytteklubb
192020201919117
90.
Mikael Björnlund

Nimrod Jakt och SSF
221718212018116
91.
Elin Pettersson

Götene Sportskytteklubb
211715182220113
92.
Bernt Johansson

Björneborgs Jaktskytteklubb
172122211814113
93.
Petra Persson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
211619211520112
94.
Johanna Montonen

Götene Sportskytteklubb
211819181717110
95.
Jörgen Björnlund

Nimrod Jakt och SSF
241619201710106
96.
Christina Adolfsson

Nordmalings Jaktskytteklubb
151822171216100
97.
Siv Andersson

Nimrod Jakt och SSF
15171316191999
98.
Ida Stark

Högforsbruks Idrottsförening
17181615171699
99.
Nathalie Evensen

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
13211818131497
Copyright © 2022 WWW.LERDUVOR.NET genom Sindre Asser Netland Nilssen ENK, Norge (Org.nr: 992 354 917)
(web3)