www.lerduvor.net
START     TÄVLINGAR     TRÄNING     RESULTAT     PROGRAMVARA      PRISER      KONTAKT      INLOGGNING
Meny:
Information
Deltagare
Skjutlagslista
Resultat
 
Kontakt
 
Tillbaka till Karlstads Jaktskytteklubb
 
Solaträffen - Karlstads Jaktskytteklubb
22. till 23. juli 2017

Skjutlagslista

St.plats Namn Klubb Klass
 
Lag 1
1 John Olav Westlie Norge 50+
2 Kjell-Arne Kello Norge Senior
3 Jan Bålerud Norge Senior
4 Monica Cristin Vennevik Norge Dam
5 Jan Vegar Studsrud Norge Senior
 
Lag 2
1 Sondre Bang Grimestad Norge Junior
2 John Egil Stanes Norge 60+
3 Alf Jr. Buksholt Norge Senior
4 Patrik Magnil Uddeholms Jaktskytteklubb Senior
5      
 
Lag 3
1 Jonas Skogh Forshaga Jakt & Sportskytteklubb Senior
2 Erling Johansson Billeruds Jaktskytteklubb 60+
3 Roland Håkansson Jaktskytteklubben Falken 50+
4 Albin Larsson Frillesås Sportskytteklubb Junior
5 Torild Gustafsson Frillesås Sportskytteklubb 70+
 
Lag 4
1 Pernilla Stensson Svenljunga Skytteförening Dam
2 Steinar Grimestad Norge 60+
3 Sven-Erik Rundkvist Åby Skytteklubb 70+
4 Birgit Jostad Solbakken Norge Dam
5      
 
Lag 5
1 Ove Løberg Norge Senior
2 Kurt Solvik Norge 50+
3 Albin Stensson Svenljunga Skytteförening Junior
4 Anders F. Noddeland Norge Junior
5 Kjell-Åke Nilsson Fridafors Skytteförening 70+
 
Lag 6
1 Magnus Henningsson Frillesås Sportskytteklubb Senior
2 Martin Petersson Jaktskytteklubben Falken Senior
3 Alf Jörgensen Norge 50+
4 Line Ødegård Angeloff Norge Dam
5 Carl Robert Olsen Norge Senior
 
Lag 7
1 Dag Östrem Norge 50+
2 Johan Ros Gislaved Jaktvårdsförening Senior
3 Sveinung Christensen Norge Senior
4 Ole Petter Gulbrandsen Norge Senior
5 Stig Talgø Norge 50+
 
Lag 8
1 Ole Johansson Norge Senior
2 Gunstein Aurebekk Norge 50+
3 Olov Karlsson Landskrona-Saxtorps Jaktskytteklubb 70+
4      
5 Jan Peterson Forshaga Jakt & Sportskytteklubb 50+
 
Lag 9
1 Gudmund Kjöniksen Norge 60+
2 Billy Hallberg Östgöta Jaktskytteklubb 60+
3 Lise Wold Norge Dam
4 Karl Ivar Holmstrand Vedums Sportskytteklubb 70+
5 Jonas Grimestad Norge Junior
 
Lag 10
1 Tomas Ahl Östgöta Jaktskytteklubb 70+
2 Christina Adolfsson Nordmalings Jaktskytteklubb Dam
3 Kim B Christiansen Danmark 50+
4 Ronny Syversen Norge 70+
5 Christer Boo Dufeke Jaktskytteklubb 70+
 
Lag 11
1 Robert Helmo Norge Senior
2 Jonas Kallar Gunnes Norge Senior
3 Sander Havikhagen Norge Junior
4 Bernt Johansson Björneborgs Jaktskytteklubb 70+
5      
 
Lag 12
1 Helene Larsson Frillesås Sportskytteklubb Dam
2 Lars Erik Ruud Norge 60+
3 Jonas Karlsson Forshaga Jakt & Sportskytteklubb Senior
4 Alf E Handeland Norge 50+
5 Knut Erik Skjolden Norge 50+
 
Lag 13
1      
2 Hans Henry Eriksen Norge 60+
3 Alf Kristian Ellefsen Norge Senior
4 Bo Andersson Nordmalings Jaktskytteklubb 50+
5 Kristoffer Skjelbred Norge Senior
 
Lag 14
1 Roger Pedersen Norge 60+
2 Jens Andreas Röhme Myhr Norge Senior
3      
4 Mats Söderström Storumans Sportskytteklubb 50+
5 Gaute Gravdahl Norge 60+
 
Lag 15
1 Svein Arild Christensen Norge Junior
2 Anders Klund Norge 50+
3      
4 Jan Erik Christensen Norge Junior
5 Bjørn Egil Sagholen Norge 50+
 
Lag 16
1 Lise Haugland Norge Dam
2 Christian Olesen Norge Senior
3 Espen Noddeland Norge Senior
4 Aina Halldén Norge Dam
5 Roy Gunnar Havikhagen Norge Senior
 
Lag 17
1 Raymond Johansson Norge 60+
2 Pål Roy Rolland Norge 50+
3 Leif-Rune Lorang Jasper Norge Senior
4 Jonatan Haga Norge Senior
5 Claes Gustavsson Järlövs Sportingclub Senior
 
Lag 18
1 Torsten Johannesson Gnosjöortens Jaktvårdsförening 70+
2 Börje Magnusson Karlstads Jaktskytteklubb 60+
3 Veronica Gulbrandsen Norge Dam
4 Arnt Sigurd Christensen Norge Junior
5 Christoffer F. Noddeland Norge Junior
 
Lag 19
1 Kim E Handeland Norge Junior
2 John Solbakken Norge Senior
3 Isabell Spilling Grimestad Norge Dam
4 Katja Olesen Norge Dam
5 Tommy Jonsson Grums Jaktskytteklubb 50+
 
Lag 20
1 Claes Olsson Götene Sportskytteklubb 60+
2 Jette Marie Grimestad Norge Dam
3 Annelin Hammerstad Larsen Norge Dam
4 Torvald Markusson Östhammars Jaktskytteklubb 60+
5 Maria Söderström Ståhl Storumans Sportskytteklubb Dam
 
Lag 21
1 Thor-Anders Gjulem Norge 60+
2 Arne Wefring Norge 70+
3 Björn Engelbrektsson Karlstads Jaktskytteklubb 50+
4 Torgeir Bråten Nordberg Norge Senior
5 Tom Roger Thorvaldsen Norge 50+
 
Lag 22
1 Thomas Syrstad Norge Senior
2 Sally Jane Haugland Norge Dam
3 Sverre Eriksen Norge 70+
4 Kjell Haugland Norge 60+
5      
 
Lag 23
1 Olav Nygård Norge Senior
2      
3 Rune Aukland Norge Senior
4 Ronny Lund Norge 50+
5 Gjermund Aas Norge 50+
 
Lag 24
1 Lars-Inge Larsson Sundsvalls Jaktskytteklubb 50+
2 Jonny Eriksson Östhammars Jaktskytteklubb 50+
3 Geir Hammer Norge 50+
4      
5 Anders Nordlinder Sundsvalls Jaktskytteklubb 70+
 
Lag 25
1 Kjell Kristian Gravdal Norge Senior
2 Bengt Larsson Forshaga Jakt & Sportskytteklubb 50+
3 Knut Ivar Larsen Norge Senior
4 Alexander Spilling Grimestad Norge Senior
5      
 
Lag 26
1 Helge Grimestad Norge 60+
2 Ole Johan Triumf Norge Senior
3 Rie Hedelund Danmark Dam
4      
5 Glenn Larsson Frillesås Sportskytteklubb 50+
 
Lag 27
1 Karin Markusson Östhammars Jaktskytteklubb Dam
2      
3 Johan Sikkeland Norge 60+
4 Lars Nyman Karlstads Jaktskytteklubb 70+
5 Ville Mark Karlstads Jaktskytteklubb 60+
 
Lag 28
1 Kent Stensson Svenljunga Skytteförening Senior
2      
3 Frode Rundhaug Norge Senior
4 Mathea Johansson Norge Dam
5 Line Våden Norge Dam
 
Lag 29
1 Robert Henriksson Järlövs Sportingclub Senior
2 Bent Døving Norge Senior
3 Eli Nielsen Danmark 60+
4 Ivar Hansen Norge 50+
5 Sverre A. Meisingseth Norge 60+
 
Lag 30
1 Trine Kjøniksen Norge Dam
2 Oddvar Rogneby Norge 70+
3 Bjørn Vollebekk Norge 50+
4 Terje Hansen Norge Senior
5 Karl-Johan Nordqvist Karlstads Jaktskytteklubb 70+
Copyright © 2024 WWW.LERDUVOR.NET genom Sindre Asser Netland Nilssen ENK, Norge (Org.nr: 992 354 917)
(web3)