26. december 2023
Jury: Inte registrerad.
Klass A |
1. | Geir Guldhaug
Ingen klubb | 25 | 22 | 20 | 25 | 92 |
2. | Bastian Hagen
Forshaga Jakt & Sportskytteklubb | 24 | 23 | 23 | 21 | 91 |
3. | Peter Karlsson
Nimrod Jakt och SSF | 20 | 23 | 23 | 24 | 90 |
4. | Stefan Johansson
Falköpings Sportskytteklubb | 21 | 22 | 23 | 23 | 89 |
5. | Henrik Johansson
Järlövs Sportingclub | 23 | 22 | 22 | 22 | 89 |
6. | Arne Isaksson
Nimrod Jakt och SSF | 21 | 20 | 21 | 23 | 85 |
7. | Stefan Hansson
Nimrod Jakt och SSF | 20 | 22 | 20 | 22 | 84 |
8. | Henrik Steén
Frillesås Sportskytteklubb | 21 | 22 | 22 | 18 | 83 |
9. | Kristian Guldhaug
Ingen klubb | 24 | 19 | 20 | 19 | 82 |
10. | Sten-Olof Pettersson
Frillesås Sportskytteklubb | 22 | 17 | 19 | 19 | 77 |
Klass B |
1. | Roger Lorensson
Föreningen Skepplanda Sportskyttar | 20 | 23 | 20 | 22 | 85 |
2. | Krister Andersson
Nimrod Jakt och SSF | 21 | 21 | 21 | 21 | 84 |
3. | Mikael Lindström
Hovås Sport och JSK | 20 | 20 | 22 | 21 | 83 |
4. | Bo Nilsson
Järlövs Sportingclub | 22 | 20 | 21 | 20 | 83 |
5. | Kim Andersen
Föreningen Skepplanda Sportskyttar | 20 | 23 | 20 | 20 | 83 |
6. | Magnus Olsson
Arvika Jaktskytteklubb | 20 | 20 | 22 | 20 | 82 |
7. | John Edvall
Göteborgs Pistol och Sportskytteklubb | 23 | 20 | 20 | 17 | 80 |
8. | Niklas Sjöqvist
Föreningen Skepplanda Sportskyttar | 22 | 19 | 18 | 20 | 79 |
9. | Douglas Hjärtinge
Föreningen Skepplanda Sportskyttar | 19 | 20 | 21 | 18 | 78 |
10. | Roger Westberg
Arvika Jaktskytteklubb | 16 | 20 | 21 | 20 | 77 |
11. | Håkan Magnusson
Nimrod Jakt och SSF | 20 | 21 | 16 | 20 | 77 |
12. | Sten-Arne Johansson
Nimrod Jakt och SSF | 20 | 20 | 16 | 20 | 76 |
13. | Edwin Karlsson
Nimrod Jakt och SSF | 16 | 20 | 20 | 19 | 75 |
14. | Navid Bagheri
Göteborgs Pistol och Sportskytteklubb | 18 | 16 | 23 | 18 | 75 |
15. | Torsten Johannesson
Gnosjöortens Jaktvårdsförening | 17 | 21 | 17 | 18 | 73 |
16. | Jörgen Karlsson
Nimrod Jakt och SSF | 14 | 18 | 21 | 18 | 71 |
17. | Clarita Wiberg
Järlövs Sportingclub | 17 | 13 | 18 | 15 | 63 |
Klass C |
1. | Peter Uhlén
Föreningen Skepplanda Sportskyttar | 18 | 23 | 19 | 19 | 79 |
2. | Tomas Bengtsson
Frillesås Sportskytteklubb | 20 | 19 | 16 | 23 | 78 |
3. | Gullmar Sjöqvist
Föreningen Skepplanda Sportskyttar | 21 | 17 | 17 | 21 | 76 |
4. | Jörgen Björnlund
Nimrod Jakt och SSF | 18 | 24 | 16 | 18 | 76 |
5. | Dino Fazic
Lerums Jaktvårds o Sportskytteförening | 21 | 22 | 17 | 15 | 75 |
6. | Mikael Björnlund
Nimrod Jakt och SSF | 17 | 18 | 20 | 19 | 74 |
7. | Ingemar Nordberg
Föreningen Skepplanda Sportskyttar | 19 | 16 | 17 | 21 | 73 |
8. | Roy Malm
Nimrod Jakt och SSF | 18 | 21 | 19 | 14 | 72 |
9. | Hans Karlsson
Nimrod Jakt och SSF | 17 | 17 | 16 | 21 | 71 |
10. | Joachim Karlsson
Nimrod Jakt och SSF | 14 | 14 | 18 | 18 | 64 |
11. | Lars-Erik Jonsson
Nimrod Jakt och SSF | 15 | 18 | 15 | 12 | 60 |