www.lerduvor.net
START     TÄVLINGAR     TRÄNING     RESULTAT     PROGRAMVARA      PRISER      KONTAKT      INLOGGNING
Meny:
Information
Deltagare
Skjutlagslista
Resultat
- Lag
- Resultater klassedelt 6 serier
- Resultater klassedelt
- Resultater sammenlagt
Live-resultat
 
Kontakt
 
Tillbaka till Sövdeborgs Jaktskytteklubb
 
Landskamp 2017 - Sövdeborgs Jaktskytteklubb
11. till 12. augusti 2017

Uppdaterad: 12.08.2017 kl 15:10

Resultater klassedelt


Klasse 50+
1. Mikael Karlsson
Fridafors Skytteförening
25252525232323Sum: 169
2. Gjermund Aas
Norge
22252223222325Sum: 162
3. Kuno Danielsen
Danmark
22222422232325Sum: 161
4. Jörgen Nilsson
Frillesås Sportskytteklubb
22242323222224Sum: 160
5. Jimmy Nielsen
Danmark
20232221242321Sum: 154
6. Heinrich Larsen
Danmark
222223212221Sum: 131
7. Øyvind Syvertsen
Norge
182021242423Sum: 130
8. Jes Bo Nielsen
Danmark
232218242419Sum: 130
9. John Starup
Danmark
202222212123Sum: 129
10. Klaus Frostholm
Danmark
232020212322Sum: 129
11. Ove Lundström
Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
222222221624Sum: 128
12. Kai Nielsen
Danmark
212021232120Sum: 126
13. Ole Bjerkeland
Norge
182324192020Sum: 124

Klasse 60+
1. Eli Nielsen
Danmark
24252422242522Sum: 166
2. Torvald Markusson
Östhammars Jaktskytteklubb
23232323212524Sum: 162
3. Geir Guldhaug
Norge
23232321232423Sum: 160
4. Johnny Mogensen
Danmark
21222125242322Sum: 158
5. Harald Johansen
Norge
21222321232418Sum: 152
6. Evald Nygaard
Danmark
182423232122Sum: 131
7. Knut Saxe Kjeldsberg
Norge
222125241920Sum: 131
8. Lennart Andersson
Svenljunga Skytteförening
232021222222Sum: 130
9. Jan Widell
Svenljunga Skytteförening
202021232024Sum: 128
10. Johan Hansen
Danmark
222417202223Sum: 128
11. Bent Ørskov
Danmark
211922212419Sum: 126
12. Per Jensen
Danmark
211819211620Sum: 115

Klasse Dam
1. Eva Kristin Knudsen
Norge
24242223242422Sum: 163
2. Mia Gustafsson
Tranås Jaktvårdsförening
22242024232422Sum: 159
3. Pernilla Stensson
Svenljunga Skytteförening
21232321232224Sum: 157
4. Helene Larsson
Frillesås Sportskytteklubb
23192123232423Sum: 156
5. Line Våden
Norge
21241924222422Sum: 156
6. Sally Jane Haugland
Norge
222123212122Sum: 130
7. Jette Marie Grimestad
Norge
212222192321Sum: 128
8. Pernille Petersen
Danmark
201817212120Sum: 117
9. Søs Haynes
Danmark
191418171923Sum: 110
10. Lisbeth Thorup
Danmark
171722141617Sum: 103

Klasse Junior
1. Erik Gurholt
Norge
24232324232324Sum: 164
2. Jonas Grimestad
Norge
20232423252322Sum: 160
3. Johnny Trygg
Högforsbruks Idrottsförening
22222423222522Sum: 160
4. Jonatan L. Bjorland
Norge
24222324152221Sum: 151
5. Niklas G. Madsen Ålborg
Danmark
20212020232119Sum: 144
6. Nichlas Lykkegård
Danmark
192020242121Sum: 125
7. Andreas Humlemose
Danmark
241820212020Sum: 123
8. Julia Brengdal
Tranås Jaktvårdsförening
201919221719Sum: 116
9. Edvin Isaksson
Ljungsarp Skytteförening
161617181825Sum: 110
10. Albin Larsson
Frillesås Sportskytteklubb
201819171717Sum: 108

Klasse Senior
1. Kent Stensson
Svenljunga Skytteförening
24242524252524Sum: 171
2. Per Andersen
Danmark
24242425242424Sum: 169
3. Knut Ivar Larsen
Norge
25232524242424Sum: 169
4. Pål Høines
Norge
25252425222523Sum: 169
5. Morten Valhovd Andersen
Norge
24252523252422Sum: 168
6. Ole Johan Sæternes
Norge
242525242225Sum: 145
7. Robert Elmgren
Vrestaby Skytteförening
232525232424Sum: 144
8. Ole Johan Triumf
Norge
232522242424Sum: 142
9. Frank Valhovd Andersen
Norge
252324232522Sum: 142
10. Niclas Boo
Strövelstorps Jaktskytteklubb
222324242523Sum: 141
11. Tommie Olsson
Landskrona-Saxtorps Jaktskytteklubb
242224232324Sum: 140
12. Henrik Johansson
Järlövs Sportingclub
222423242423Sum: 140
13. Kasper Nielsen
Danmark
252125222522Sum: 140
14. Jörgen Eliasson
Umeå Jaktskytteklubb
232224252223Sum: 139
15. Magnus Henningsson
Frillesås Sportskytteklubb
242524232221Sum: 139
16. Frode Rundhaug
Norge
242223232125Sum: 138
17. Johan Roos
Gislaved Jaktvårdsförening
232522232025Sum: 138
18. Mikael Østensen
Norge
252520242321Sum: 138
19. Kurt Koed
Danmark
202123242423Sum: 135
20. Patrik Magnil
Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
222321232323Sum: 135
21. Øyvind Skoglund
Norge
242122222323Sum: 135
22. Patrik Wahlberg
Visby Lerduveklubb
222324232221Sum: 135
23. Thomas Fogh
Danmark
212222212523Sum: 134
24. Bent Døving
Norge
242323182422Sum: 134
25. Frank Våden
Norge
212322232421Sum: 134
26. Terje Hansen
Norge
192324222320Sum: 131
27. Magnus Svensson
Osby Jaktskytteklubb
232118232223Sum: 130
28. Pau Fisker
Danmark
222321222022Sum: 130
29. Alexander Hansson
Berga Jaktskytteklubb
212023222122Sum: 129
30. Sigurd Løgkær
Danmark
202218222421Sum: 127
Copyright © 2022 WWW.LERDUVOR.NET genom Sindre Asser Netland Nilssen ENK, Norge (Org.nr: 992 354 917)
(web3)