www.lerduvor.net
START     TÄVLINGAR     TRÄNING     RESULTAT     PROGRAMVARA      PRISER      KONTAKT      INLOGGNING
Meny:
Information
Deltagare
Skjutlagslista
Resultat
- Totalresultat
- Totalresultat klassindelat
- Sammanlagt resultat efter serie 1
- Sammanlagt resultat efter serie 2
- Sammanlagt resultat efter serie 3
- Sammanlagt resultat efter serie 4
- Sammanlagt resultat efter serie 5
- Sammanlagt resultat efter serie 6
- Sammanlagt resultat efter serie 7
- Sammanlagt resultat efter serie 8
- Klassvis resultat efter serie 1
- Klassvis resultat efter serie 2
- Klassvis resultat efter serie 3
- Klassvis resultat efter serie 4
- Klassvis resultat efter serie 5
- Klassvis resultat efter serie 6
- Klassvis resultat efter serie 7
- Klassvis resultat efter serie 8
 
Kontakt
 
Tillbaka till Karlstads Jaktskytteklubb
 
Solaträffen - Karlstads Jaktskytteklubb
22. till 23. juli 2017

Uppdaterad: 10.04.2023 kl 17:41

Klassvis resultat efter serie 3

Jury: Inte registrerad.

Klasse Senior
1. Knut Ivar Larsen
47 - Norge
242525Sum: 74
2. Robert Helmo
47 - Norge
252424Sum: 73
3. Frode Rundhaug
Norge
242524Sum: 73
4. Jan Bålerud
Norge
242423Sum: 71
5. Kent Stensson
1034979 - Svenljunga Skytteförening
232424Sum: 71
6. Torgeir Bråten Nordberg
47 - Norge
252422Sum: 71
7. Ole Petter Gulbrandsen
Norge
232324Sum: 70
8. Ole Johan Triumf
Norge
232421Sum: 68
9. Thomas Syrstad
47 - Norge
212324Sum: 68
10. Martin Petersson
2139550 - Jaktskytteklubben Falken
222323Sum: 68
11. Olav Nygård
47 - Norge
232322Sum: 68
12. Johan Ros
01516407 - Gislaved Jaktvårdsförening
232421Sum: 68
13. Bent Døving
47 - Norge
222124Sum: 67
14. Jan Vegar Studsrud
47 - Norge
222322Sum: 67
15. Terje Hansen
47 - Norge
232420Sum: 67
16. Leif-Rune Lorang Jasper
Norge
212224Sum: 67
17. Kjell-Arne Kello
Norge
232122Sum: 66
18. Patrik Magnil
817198 - Uddeholms Jaktskytteklubb
222420Sum: 66
19. John Solbakken
Norge
242121Sum: 66
20. Alf Jr. Buksholt
Norge
222320Sum: 65
21. Alf Kristian Ellefsen
Norge
222221Sum: 65
22. Espen Noddeland
Norge
202222Sum: 64
23. Jens Andreas Röhme Myhr
47 - Norge
212122Sum: 64
24. Ove Løberg
47 - Norge
231922Sum: 64
25. Magnus Henningsson
939245 - Frillesås Sportskytteklubb
202222Sum: 64
26. Carl Robert Olsen
Norge
202023Sum: 63
27. Robert Henriksson
752327 - Järlövs Sportingclub
232119Sum: 63
28. Rune Aukland
47 - Norge
212120Sum: 62
29. Jonatan Haga
47 - Norge
212021Sum: 62
30. Jonas Karlsson
1980694 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
192220Sum: 61
31. Ole Johansson
47 - Norge
192022Sum: 61
32. Kristoffer Skjelbred
47 - Norge
201822Sum: 60
33. Claes Gustavsson
911067 - Järlövs Sportingclub
222018Sum: 60
34. Sveinung Christensen
Norge
211821Sum: 60
35. Roy Gunnar Havikhagen
47 - Norge
191723Sum: 59
36. Alexander Spilling Grimestad
Norge
191919Sum: 57
37. Jonas Kallar Gunnes
47 - Norge
171918Sum: 54
38. Kjell Kristian Gravdal
47 - Norge
182113Sum: 52
39. Jonas Skogh
1878449 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
171517Sum: 49
40. Per Andersen
45 - Danmark
2322Sum: 45
41. Christian Olesen
47 - Norge
141411Sum: 39

Klasse 60+
1. Torvald Markusson
1401237 - Östhammars Jaktskytteklubb
242424Sum: 72
2. Eli Nielsen
45 - Danmark
212425Sum: 70
3. Sverre A. Meisingseth
47 - Norge
222322Sum: 67
4. John Egil Stanes
Norge
252220Sum: 67
5. Hans Henry Eriksen
47 - Norge
232221Sum: 66
6. Raymond Johansson
47 - Norge
202323Sum: 66
7. Gaute Gravdahl
Norge
242220Sum: 66
8. Steinar Grimestad
47 - Norge
232220Sum: 65
9. Roger Pedersen
47 - Norge
222220Sum: 64
10. Gudmund Kjöniksen
47 - Norge
211923Sum: 63
11. Johan Sikkeland
47 - Norge
212020Sum: 61
12. Thor-Anders Gjulem
47 - Norge
221721Sum: 60
13. Claes Olsson
431353 - Götene Sportskytteklubb
212118Sum: 60
14. Billy Hallberg
1411072 - Östgöta Jaktskytteklubb
191921Sum: 59
15. Börje Magnusson
1526017 - Karlstads Jaktskytteklubb
221621Sum: 59
16. Lars Erik Ruud
47 - Norge
192118Sum: 58
17. Kjell Haugland
47 - Norge
201818Sum: 56
18. Helge Grimestad
Norge
201915Sum: 54
19. Erling Johansson
1553541 - Billeruds Jaktskytteklubb
181717Sum: 52
20. Ville Mark
1777930 - Karlstads Jaktskytteklubb
201120Sum: 51

Klasse Dam
1. Sally Jane Haugland
47 - Norge
242323Sum: 70
2. Jette Marie Grimestad
47 - Norge
242219Sum: 65
3. Birgit Jostad Solbakken
Norge
212321Sum: 65
4. Helene Larsson
961635 - Frillesås Sportskytteklubb
212122Sum: 64
5. Line Våden
47 - Norge
222319Sum: 64
6. Lise Wold
47 - Norge
212122Sum: 64
7. Rie Hedelund
45 - Danmark
202122Sum: 63
8. Pernilla Stensson
1949974 - Svenljunga Skytteförening
162022Sum: 58
9. Monica Cristin Vennevik
47 - Norge
211819Sum: 58
10. Aina Halldén
47 - Norge
211819Sum: 58
11. Lise Haugland
47 - Norge
221719Sum: 58
12. Veronica Gulbrandsen
47 - Norge
151921Sum: 55
13. Katja Olesen
47 - Norge
172018Sum: 55
14. Annelin Hammerstad Larsen
47 - Norge
142020Sum: 54
15. Trine Kjøniksen
47 - Norge
151622Sum: 53
16. Mathea Johansson
N13 - Norge
201812Sum: 50
17. Isabell Spilling Grimestad
Norge
181715Sum: 50
18. Maria Söderström Ståhl
1491114 - Storumans Sportskytteklubb
181814Sum: 50
19. Karin Markusson
1401235 - Östhammars Jaktskytteklubb
151716Sum: 48
20. Line Ødegård Angeloff
47 - Norge
131514Sum: 42
21. Christina Adolfsson
4335674 - Nordmalings Jaktskytteklubb
151215Sum: 42

Klasse 70+
1. Tomas Ahl
5636 - Östgöta Jaktskytteklubb
222424Sum: 70
2. Kjell-Åke Nilsson
1056995 - Fridafors Skytteförening
222322Sum: 67
3. Anders Nordlinder
1501513 - Sundsvalls Jaktskytteklubb
222223Sum: 67
4. Olov Karlsson
624392 - Landskrona-Saxtorps Jaktskytteklubb
221923Sum: 64
5. Ronny Syversen
47 - Norge
212320Sum: 64
6. Karl-Johan Nordqvist
1130993 - Karlstads Jaktskytteklubb
232118Sum: 62
7. Christer Boo
1522792 - Dufeke Jaktskytteklubb
202117Sum: 58
8. Karl Ivar Holmstrand
1398374 - Vedums Sportskytteklubb
182118Sum: 57
9. Bernt Johansson
1031303 - Björneborgs Jaktskytteklubb
191721Sum: 57
10. Arne Wefring
47 - Norge
191918Sum: 56
11. Lars Nyman
1548091 - Karlstads Jaktskytteklubb
181721Sum: 56
12. Oddvar Rogneby
47 - Norge
191620Sum: 55
13. Sverre Eriksen
47 - Norge
201420Sum: 54
14. Torild Gustafsson
1399821 - Frillesås Sportskytteklubb
201816Sum: 54
15. Sven-Erik Rundkvist
01411128 - Åby Skytteklubb
181618Sum: 52
16. Torsten Johannesson
48235 - Gnosjöortens Jaktvårdsförening
171618Sum: 51

Klasse 50+
1. Kim B Christiansen
45 - Danmark
242423Sum: 71
2. Lars-Inge Larsson
1501499 - Sundsvalls Jaktskytteklubb
232224Sum: 69
3. Roland Håkansson
1670459 - Jaktskytteklubben Falken
212323Sum: 67
4. Bjørn Vollebekk
Norge
222123Sum: 66
5. Knut Erik Skjolden
Norge
222024Sum: 66
6. Gjermund Aas
Norge
222222Sum: 66
7. Björn Engelbrektsson
1548144 - Karlstads Jaktskytteklubb
222123Sum: 66
8. Glenn Larsson
960795 - Frillesås Sportskytteklubb
222122Sum: 65
9. Bengt Larsson
1926456 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
202124Sum: 65
10. Gunstein Aurebekk
Norge
182422Sum: 64
11. Mats Söderström
1491118 - Storumans Sportskytteklubb
222022Sum: 64
12. Pål Roy Rolland
Norge
222121Sum: 64
13. Stig Talgø
47 - Norge
252019Sum: 64
14. Ronny Lund
Norge
232021Sum: 64
15. Dag Östrem
Norge
222120Sum: 63
16. Jan Peterson
1942910 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
202023Sum: 63
17. Alf E Handeland
47 - Norge
192123Sum: 63
18. Kurt Solvik
Norge
221723Sum: 62
19. Geir Hammer
47 - Norge
232018Sum: 61
20. Bo Andersson
1546064 - Nordmalings Jaktskytteklubb
202318Sum: 61
21. Alf Jörgensen
47 - Norge
192218Sum: 59
22. John Olav Westlie
Norge
201920Sum: 59
23. Tommy Jonsson
1924014 - Grums Jaktskytteklubb
162121Sum: 58
24. Jonny Eriksson
2177501 - Östhammars Jaktskytteklubb
192019Sum: 58
25. Tom Roger Thorvaldsen
47 - Norge
191919Sum: 57
26. Bjørn Egil Sagholen
47 - Norge
172020Sum: 57
27. Ivar Hansen
Norge
172018Sum: 55
28. Anders Klund
47 - Norge
181422Sum: 54

Klasse Junior
1. Jan Erik Christensen
Norge
222323Sum: 68
2. Arnt Sigurd Christensen
Norge
222421Sum: 67
3. Jonas Grimestad
Norge
212422Sum: 67
4. Albin Stensson
4013548 - Svenljunga Skytteförening
202221Sum: 63
5. Svein Arild Christensen
Norge
221922Sum: 63
6. Christoffer F. Noddeland
47 - Norge
171824Sum: 59
7. Kim E Handeland
47 - Norge
191820Sum: 57
8. Albin Larsson
2901219 - Frillesås Sportskytteklubb
171920Sum: 56
9. Sondre Bang Grimestad
Norge
192015Sum: 54
10. Sander Havikhagen
47 - Norge
171917Sum: 53
11. Anders F. Noddeland
Norge
131917Sum: 49
Copyright © 2024 WWW.LERDUVOR.NET genom Sindre Asser Netland Nilssen ENK, Norge (Org.nr: 992 354 917)
(web4)