www.lerduvor.net
START     TÄVLINGAR     TRÄNING     RESULTAT     PROGRAMVARA      PRISER      KONTAKT      INLOGGNING
Meny:
Information
Deltagare
Skjutlagslista
Resultat
- Totalresultat
- Totalresultat klassindelat
- Sammanlagt resultat efter serie 1
- Sammanlagt resultat efter serie 2
- Sammanlagt resultat efter serie 3
- Sammanlagt resultat efter serie 4
- Sammanlagt resultat efter serie 5
- Sammanlagt resultat efter serie 6
- Sammanlagt resultat efter serie 7
- Sammanlagt resultat efter serie 8
- Klassvis resultat efter serie 1
- Klassvis resultat efter serie 2
- Klassvis resultat efter serie 3
- Klassvis resultat efter serie 4
- Klassvis resultat efter serie 5
- Klassvis resultat efter serie 6
- Klassvis resultat efter serie 7
- Klassvis resultat efter serie 8
 
Kontakt
 
Tillbaka till Karlstads Jaktskytteklubb
 
Solaträffen - Karlstads Jaktskytteklubb
22. till 23. juli 2017

Uppdaterad: 10.04.2023 kl 17:41

Klassvis resultat efter serie 7

Jury: Inte registrerad.

Klasse Senior
1. Knut Ivar Larsen
47 - Norge
24252525252425Sum: 173
2. Robert Helmo
47 - Norge
25242425242325Sum: 170
3. Frode Rundhaug
Norge
24252424242523Sum: 169
4. Ole Petter Gulbrandsen
Norge
23232424242323Sum: 164
5. Kent Stensson
1034979 - Svenljunga Skytteförening
23242424242221Sum: 162
6. Torgeir Bråten Nordberg
47 - Norge
25242223232223Sum: 162
7. Jan Bålerud
Norge
24242323232123Sum: 161
8. Bent Døving
47 - Norge
22212425232124Sum: 160
9. Thomas Syrstad
47 - Norge
21232423242421Sum: 160
10. Martin Petersson
2139550 - Jaktskytteklubben Falken
22232322242521Sum: 160
11. Ole Johan Triumf
Norge
23242123242024Sum: 159
12. Patrik Magnil
817198 - Uddeholms Jaktskytteklubb
22242025202324Sum: 158
13. John Solbakken
Norge
24212122232223Sum: 156
14. Olav Nygård
47 - Norge
23232220222422Sum: 156
15. Jan Vegar Studsrud
47 - Norge
22232220222323Sum: 155
16. Leif-Rune Lorang Jasper
Norge
21222424202321Sum: 155
17. Kjell-Arne Kello
Norge
23212220202423Sum: 153
18. Alf Jr. Buksholt
Norge
22232019242124Sum: 153
19. Espen Noddeland
Norge
20222221242221Sum: 152
20. Johan Ros
01516407 - Gislaved Jaktvårdsförening
23242122192320Sum: 152
21. Jens Andreas Röhme Myhr
47 - Norge
21212224231822Sum: 151
22. Magnus Henningsson
939245 - Frillesås Sportskytteklubb
20222223212121Sum: 150
23. Rune Aukland
47 - Norge
21212024212022Sum: 149
24. Robert Henriksson
752327 - Järlövs Sportingclub
23211919222223Sum: 149
25. Alf Kristian Ellefsen
Norge
22222119212321Sum: 149
26. Jonatan Haga
47 - Norge
21202120242319Sum: 148
27. Carl Robert Olsen
Norge
20202321202123Sum: 148
28. Ove Løberg
47 - Norge
23192221231822Sum: 148
29. Terje Hansen
47 - Norge
23242018202120Sum: 146
30. Ole Johansson
47 - Norge
19202221192223Sum: 146
31. Roy Gunnar Havikhagen
47 - Norge
19172323202121Sum: 144
32. Kristoffer Skjelbred
47 - Norge
20182222241819Sum: 143
33. Alexander Spilling Grimestad
Norge
19191923232119Sum: 143
34. Jonas Karlsson
1980694 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
19222019202121Sum: 142
35. Sveinung Christensen
Norge
21182117242118Sum: 140
36. Claes Gustavsson
911067 - Järlövs Sportingclub
22201820201718Sum: 135
37. Jonas Kallar Gunnes
47 - Norge
17191817201919Sum: 129
38. Kjell Kristian Gravdal
47 - Norge
18211317191615Sum: 119
39. Jonas Skogh
1878449 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
17151720151717Sum: 118
40. Christian Olesen
47 - Norge
14141115141217Sum: 97
41. Per Andersen
45 - Danmark
2322Sum: 45

Klasse 60+
1. Torvald Markusson
1401237 - Östhammars Jaktskytteklubb
24242423222424Sum: 165
2. Eli Nielsen
45 - Danmark
21242523232223Sum: 161
3. Hans Henry Eriksen
47 - Norge
23222124242422Sum: 160
4. Sverre A. Meisingseth
47 - Norge
22232222242322Sum: 158
5. Gaute Gravdahl
Norge
24222021222224Sum: 155
6. Raymond Johansson
47 - Norge
20232321192422Sum: 152
7. Roger Pedersen
47 - Norge
22222024202120Sum: 149
8. John Egil Stanes
Norge
25222022172121Sum: 148
9. Gudmund Kjöniksen
47 - Norge
21192323251720Sum: 148
10. Billy Hallberg
1411072 - Östgöta Jaktskytteklubb
19192121202222Sum: 144
11. Börje Magnusson
1526017 - Karlstads Jaktskytteklubb
22162119222121Sum: 142
12. Thor-Anders Gjulem
47 - Norge
22172120222218Sum: 142
13. Johan Sikkeland
47 - Norge
21202016221922Sum: 140
14. Steinar Grimestad
47 - Norge
23222017201819Sum: 139
15. Lars Erik Ruud
47 - Norge
19211821182021Sum: 138
16. Claes Olsson
431353 - Götene Sportskytteklubb
21211817202218Sum: 137
17. Kjell Haugland
47 - Norge
20181822171816Sum: 129
18. Helge Grimestad
Norge
20191518201716Sum: 125
19. Ville Mark
1777930 - Karlstads Jaktskytteklubb
20112019171917Sum: 123
20. Erling Johansson
1553541 - Billeruds Jaktskytteklubb
18171718171313Sum: 113

Klasse Dam
1. Sally Jane Haugland
47 - Norge
24232324252420Sum: 163
2. Helene Larsson
961635 - Frillesås Sportskytteklubb
21212223242123Sum: 155
3. Jette Marie Grimestad
47 - Norge
24221922212019Sum: 147
4. Birgit Jostad Solbakken
Norge
21232119212220Sum: 147
5. Line Våden
47 - Norge
22231920212119Sum: 145
6. Rie Hedelund
45 - Danmark
20212222182120Sum: 144
7. Pernilla Stensson
1949974 - Svenljunga Skytteförening
16202219232219Sum: 141
8. Lise Haugland
47 - Norge
22171924182219Sum: 141
9. Lise Wold
47 - Norge
21212219211719Sum: 140
10. Monica Cristin Vennevik
47 - Norge
21181920222017Sum: 137
11. Annelin Hammerstad Larsen
47 - Norge
14202019201522Sum: 130
12. Aina Halldén
47 - Norge
21181923181216Sum: 127
13. Karin Markusson
1401235 - Östhammars Jaktskytteklubb
15171617192020Sum: 124
14. Veronica Gulbrandsen
47 - Norge
15192116181617Sum: 122
15. Trine Kjøniksen
47 - Norge
15162220151714Sum: 119
16. Mathea Johansson
N13 - Norge
20181219171714Sum: 117
17. Isabell Spilling Grimestad
Norge
18171515141815Sum: 112
18. Katja Olesen
47 - Norge
17201813111912Sum: 110
19. Maria Söderström Ståhl
1491114 - Storumans Sportskytteklubb
18181413141314Sum: 104
20. Line Ødegård Angeloff
47 - Norge
13151411111215Sum: 91
21. Christina Adolfsson
4335674 - Nordmalings Jaktskytteklubb
1512151371612Sum: 90

Klasse 70+
1. Tomas Ahl
5636 - Östgöta Jaktskytteklubb
22242425222224Sum: 163
2. Anders Nordlinder
1501513 - Sundsvalls Jaktskytteklubb
22222319212323Sum: 153
3. Olov Karlsson
624392 - Landskrona-Saxtorps Jaktskytteklubb
22192323212121Sum: 150
4. Kjell-Åke Nilsson
1056995 - Fridafors Skytteförening
22232220232019Sum: 149
5. Ronny Syversen
47 - Norge
21232022182021Sum: 145
6. Arne Wefring
47 - Norge
19191818232324Sum: 144
7. Bernt Johansson
1031303 - Björneborgs Jaktskytteklubb
19172123211922Sum: 142
8. Karl-Johan Nordqvist
1130993 - Karlstads Jaktskytteklubb
23211820172021Sum: 140
9. Karl Ivar Holmstrand
1398374 - Vedums Sportskytteklubb
18211820212317Sum: 138
10. Torsten Johannesson
48235 - Gnosjöortens Jaktvårdsförening
17161823202321Sum: 138
11. Christer Boo
1522792 - Dufeke Jaktskytteklubb
20211716232119Sum: 137
12. Oddvar Rogneby
47 - Norge
19162019212119Sum: 135
13. Sverre Eriksen
47 - Norge
20142016222217Sum: 131
14. Torild Gustafsson
1399821 - Frillesås Sportskytteklubb
20181617221820Sum: 131
15. Sven-Erik Rundkvist
01411128 - Åby Skytteklubb
18161819191818Sum: 126
16. Lars Nyman
1548091 - Karlstads Jaktskytteklubb
18172115151818Sum: 122

Klasse 50+
1. Lars-Inge Larsson
1501499 - Sundsvalls Jaktskytteklubb
23222425232523Sum: 165
2. Kim B Christiansen
45 - Danmark
24242323222124Sum: 161
3. Bjørn Vollebekk
Norge
22212323252422Sum: 160
4. Knut Erik Skjolden
Norge
22202423232424Sum: 160
5. Glenn Larsson
960795 - Frillesås Sportskytteklubb
22212224242224Sum: 159
6. Dag Östrem
Norge
22212024222223Sum: 154
7. Jan Peterson
1942910 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
20202324232222Sum: 154
8. Bengt Larsson
1926456 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
20212420222422Sum: 153
9. Ronny Lund
Norge
23202120242322Sum: 153
10. Gunstein Aurebekk
Norge
18242222222123Sum: 152
11. Gjermund Aas
Norge
22222222242020Sum: 152
12. Geir Hammer
47 - Norge
23201821222323Sum: 150
13. Roland Håkansson
1670459 - Jaktskytteklubben Falken
21232321222218Sum: 150
14. Stig Talgø
47 - Norge
25201922212121Sum: 149
15. Mats Söderström
1491118 - Storumans Sportskytteklubb
22202224182022Sum: 148
16. Kurt Solvik
Norge
22172322222318Sum: 147
17. Björn Engelbrektsson
1548144 - Karlstads Jaktskytteklubb
22212317231823Sum: 147
18. Pål Roy Rolland
Norge
22212117232219Sum: 145
19. Alf Jörgensen
47 - Norge
19221822222318Sum: 144
20. Bo Andersson
1546064 - Nordmalings Jaktskytteklubb
20231819231624Sum: 143
21. Jonny Eriksson
2177501 - Östhammars Jaktskytteklubb
19201921191920Sum: 137
22. Tom Roger Thorvaldsen
47 - Norge
19191920191920Sum: 135
23. Alf E Handeland
47 - Norge
19212319181421Sum: 135
24. Bjørn Egil Sagholen
47 - Norge
17202016202119Sum: 133
25. Tommy Jonsson
1924014 - Grums Jaktskytteklubb
16212118182117Sum: 132
26. Anders Klund
47 - Norge
18142217231820Sum: 132
27. Ivar Hansen
Norge
17201817202016Sum: 128
28. John Olav Westlie
Norge
20192017227Sum: 105

Klasse Junior
1. Arnt Sigurd Christensen
Norge
22242125222325Sum: 162
2. Jonas Grimestad
Norge
21242224242421Sum: 160
3. Jan Erik Christensen
Norge
22232322252220Sum: 157
4. Albin Stensson
4013548 - Svenljunga Skytteförening
20222122191822Sum: 144
5. Christoffer F. Noddeland
47 - Norge
17182423192220Sum: 143
6. Svein Arild Christensen
Norge
22192222182116Sum: 140
7. Sondre Bang Grimestad
Norge
19201515202320Sum: 132
8. Sander Havikhagen
47 - Norge
17191715212417Sum: 130
9. Kim E Handeland
47 - Norge
19182020161918Sum: 130
10. Albin Larsson
2901219 - Frillesås Sportskytteklubb
17192018111818Sum: 121
11. Anders F. Noddeland
Norge
13191718161819Sum: 120
Copyright © 2024 WWW.LERDUVOR.NET genom Sindre Asser Netland Nilssen ENK, Norge (Org.nr: 992 354 917)
(web3)