21. till 22. maj 2022
St.plats |
Namn |
Klubb |
Klass |
|
| Lag 1 | |
1 |
Felicia Ros |
Gislaved Jaktvårdsförening |
C |
2 |
Berne Olsson |
Landskrona-Saxtorps Jaktskytteklubb |
B |
3 |
Mathias Garpenblad |
Oskarströms Jaktskytteklubb |
B |
4 |
Magnus Svensson |
Gullspång Jaktskytteklubb |
B |
5 |
Niklas Wennersten |
Åmålsortens Jaktvårdsförening |
C |
6 |
Anders Björklöv |
Trelleborgs Jaktskytteklubb |
C |
|
| Lag 2 | |
1 |
Christopher Jäghagen |
Norrbäcks skytteförening |
B |
2 |
Roger Larsson |
Oppunda Jaktskytteklubb |
A |
3 |
Torbjörn Sääw |
Vetlanda Sportskytteklubb |
C |
4 |
Åke Claesson |
Gnosjöortens Jaktvårdsförening |
B |
5 |
Simon Melander |
Visby Lerduveklubb |
C |
6 |
Mats Lundberg |
Åtvids Jaktskytteklubb |
C |
|
| Lag 3 | |
1 |
Benny Nilsson |
Vetlanda Sportskytteklubb |
B |
2 |
Peter Rocksjö |
Tenhults Jaktvårdsförening |
B |
3 |
Emil Markefors |
Gnosjöortens Jaktvårdsförening |
B |
4 |
Petter Kristoffersson |
Jakt o Sportskytteklubb Trofe |
A |
5 |
Björn Fridenmyr |
Norrbäcks skytteförening |
A |
6 |
Anders Persson |
Hammarö Jaktvårdsklubb |
B |
|
| Lag 4 | |
1 |
Elliot Torro Bergström |
Landskrona-Saxtorps Jaktskytteklubb |
B |
2 |
Theo Svärd |
Landskrona-Saxtorps Jaktskytteklubb |
A |
3 |
Anders Johansson |
Storfors Jaktskytteklubb |
C |
4 |
Jan Erik Nilsson |
Jakt o Sportskytteklubb Trofe |
B |
5 |
Johan Ros |
Gislaved Jaktvårdsförening |
B |
6 |
Hans Andersén |
Karlstads Jaktskytteklubb |
C |
|
| Lag 5 | |
1 |
Stefan Stein von Stein |
Uppsala Jaktskytteklubb |
A |
2 |
Anton Svahn |
Torsby Jaktskytteklubb |
A |
3 |
Henrik Bengtsson |
Oskarströms Jaktskytteklubb |
A |
4 |
Niklas Nilsson |
Vetlanda Sportskytteklubb |
B |
5 |
Christian Hansson |
Trelleborgs Jaktskytteklubb |
B |
6 |
Mattias Lageson |
Falköpings Sportskytteklubb |
A |
|
| Lag 6 | |
1 |
Carl Fors |
Lidköpings Jaktskytteklubb |
A |
2 |
|
|
|
3 |
Edvin Moberg |
Oppunda Jaktskytteklubb |
A |
4 |
Kenneth Karlsson |
Åtvids Jaktskytteklubb |
A |
5 |
Christer Svensson |
Gullspång Jaktskytteklubb |
A |
6 |
Fredrik Melin |
Oppunda Jaktskytteklubb |
A |
|
| Lag 7 | |
1 |
Rikard Hallgren |
Lidköpings Jaktskytteklubb |
A |
2 |
David Hopstadius Ahlqvist |
Arvika Jaktskytteklubb |
B |
3 |
Mats Björn |
Torsby Jaktskytteklubb |
B |
4 |
Kasper Svensson |
Götene Sportskytteklubb |
B |
5 |
Marcus Påvals |
Ingen klubb |
A |
6 |
Simon Magnusson |
Liatorps Jaktskytteklubb |
A |
|
| Lag 8 | |
1 |
Ulla Samuelsson |
Bredareds Sportskytteklubb |
C |
2 |
Benny Gunnarsson |
Liatorps Jaktskytteklubb |
B |
3 |
David Maxstadh |
Karlstads Jaktskytteklubb |
A |
4 |
Magnus Karlsson |
Finnsjö Jaktskytteklubb |
A |
5 |
Max Brålander |
Oskarshamns Jaktskytteklubb |
C |
6 |
Pär Berggren |
Liatorps Jaktskytteklubb |
C |
|
| Lag 9 | |
1 |
Andreas Öhlén |
Storfors Jaktskytteklubb |
B |
2 |
|
|
|
3 |
Henric Henrixon |
Torsby Jaktskytteklubb |
C |
4 |
Mathilda Lishöj |
Trelleborgs Jaktskytteklubb |
C |
5 |
Ylva Jansson |
Södertörns Jaktvårdsförening |
C |
6 |
Henrik Lorentzson |
Kristianstads Jaktskytteklubb |
C |
|
| Lag 10 | |
1 |
|
|
|
2 |
|
|
|
3 |
Viktor Lorentzson |
Kristianstads Jaktskytteklubb |
B |
4 |
Johnny Henriksson |
Storfors Jaktskytteklubb |
C |
5 |
Hampus Björklöv |
Trelleborgs Jaktskytteklubb |
C |
6 |
Edvin Henrixon |
Torsby Jaktskytteklubb |
C |