www.lerduvor.net
START     KOMMANDE TÄVLINGAR     RESULTAT     PROGRAMVARA      PRISER      KONTAKT      INLOGGNING
Välj en region:
Norr
Öst
Väst
Syd





 
= Nordisk trap = Skeet


Resultat från tävlingar:

2020
Datum / Tid Titel Arrangör
Oktober
3./10 kl 10:00 Höstsmällen Storumans Sportskytteklubb
September
27./9 kl 09:00 Septemberduvan N-trap Uddeholms Jaktskytteklubb
19./9 kl 09:00 Sidenfejden Kval/SM-kval, Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
6./9 kl 09:00 DM Värmland Ind & Lag + Kval/SM-kval, Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
Augusti
29. till 30./8 kl 10:00 SM N-Trap Nimrod Jakt och SSF
29./8 kl 10:00 Klubbmästerskap 2020 Uddeholms Jaktskytteklubb
22./8 kl 10:00 Gränsfejden 2020 Storumans Sportskytteklubb
22. till 23./8 kl 09:00 SM Olympisk Skeet 2020 Torsby Jaktskytteklubb
21. till 23./8 kl 09:00 Uddeholm Grand Prix 2020 Ol trap Uddeholms Jaktskytteklubb
16./8 kl 10:00 Region Väst Olympisk Skeet Torsby Jaktskytteklubb
9./8 kl 09:00 DM Värmland, Olympisk skeet Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
8./8 kl 09:00 DM Värmland, Nationell skeet Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
8./8 kl 09:00 Kanonhylsan Uddeholms Jaktskytteklubb
1. till 2./8 kl 10:00 Träningshelg m kval Storumans Sportskytteklubb
1. till 2./8 kl 09:00 SVM Karlstads Jaktskytteklubb
Juli
18. till 19./7 kl 09:00 SOLATRÄFFEN Karlstads Jaktskytteklubb
18. till 19./7 kl 09:00 SOLATRÄFFEN 2020 Corona Karlstads Jaktskytteklubb
Juni
27./6 kl 10:00 Vildmannasmällen 2020 Storumans Sportskytteklubb
23./6 kl 18:00 SM/Nordkölskampkval Storumans Sportskytteklubb
4./6 kl 18:00 SM/Nordkölskampkval Storumans Sportskytteklubb
Maj
31./5 kl 10:00 SM/Nordkölskampkval Storumans Sportskytteklubb
30./5 kl 10:00 SM/Nordkölskampkval Storumans Sportskytteklubb
24./5 kl 10:00 SM/Nordkölskampkval Storumans Sportskytteklubb
21./5 kl 10:00 SM/Nordkölskampkval Storumans Sportskytteklubb
17./5 kl 09:00 Gunnar Söderbäcks Minne (8:e upplagan), Kval/SM-kval 17 Maj 2020, Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
16./5 kl 09:00 DM Värmland Ind & Lag + Kval/SM-kval 16 Maj 2020, Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
14./5 kl 18:00 SM/Nordkölskampkval Storumans Sportskytteklubb
10./5 kl 10:00 SM/Nordkölskampkval Storumans Sportskytteklubb
9. till 10./5 kl 09:00 LLT 2 9-10 maj 2020, Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2./5 kl 09:00 SM - kval Karlstads Jaktskytteklubb
April
4./4 kl 09:00 SM -kval Karlstads Jaktskytteklubb
2019
Datum / Tid Titel Arrangör
December
2019 kl 10:00 Ranking Nordisk trap 2019 LERDUVOR.NET
September
21./9 kl 09:00 Sidenfejden Kval/SM-kval, Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
Augusti
24./8 kl 10:00 Gränsfejden 2019 Storumans Sportskytteklubb
10./8 kl 10:00 Klubbmästerskap Storumans Sportskytteklubb
Juli
20. till 21./7 kl 09:00 SOLATRÄFFEN Karlstads Jaktskytteklubb
Juni
29. till 30./6 kl 10:00 Vildmannasmällen 2019 Storumans Sportskytteklubb
29./6 kl 10:00 Nordkölskampkval Storumans Sportskytteklubb
29. till 30./6 kl 09:00 SM samt LLT 4 (Sista uttagningen till landslaget), Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
16./6 kl 10:00 SM/Nordkölskampkval Storumans Sportskytteklubb
15./6 kl 10:00 SM/Nordkölskampkval Storumans Sportskytteklubb
6./6 kl 10:00 SM/Nordkölskampkval Storumans Sportskytteklubb
Maj
23./5 kl 18:00 SM/Nordkölskampkval Storumans Sportskytteklubb
19./5 kl 09:00 Gunnar Söderbäcks Minne (7:e upplagan), Kval/SM-kval, Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
18./5 kl 09:00 DM Värmland Ind & Lag + Kval/SM-kval, Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
9./5 kl 18:00 SM/Nordkölskampkval Storumans Sportskytteklubb
1./5 kl 09:00 SM - kval Karlstads Jaktskytteklubb
2018
Datum / Tid Titel Arrangör
September
15./9 kl 09:00 Sidenfejden Kval/SM-kval, Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
Augusti
25./8 kl 10:00 Gränsfejden Storumans Sportskytteklubb
Juli
21. till 22./7 kl 09:00 Solaträffen Karlstads Jaktskytteklubb
Juni
30./6 till 1./7 kl 10:00 Vildmannasmällen Storumans Sportskytteklubb
30./6 kl 10:00 LDK-Kval Storumans Sportskytteklubb
17./6 kl 10:00 SM/LDK-Kval Storumans Sportskytteklubb
16./6 kl 10:00 SM/LDK-Kval Storumans Sportskytteklubb
9. till 10./6 kl 09:00 Landslags test 3 Karlstads Jaktskytteklubb
6./6 kl 10:00 SM/LDK-Kval Storumans Sportskytteklubb
Maj
29./5 kl 18:00 SM/LDK-Kval Storumans Sportskytteklubb
27./5 kl 09:00 Gunnar Söderbäcks Minne (6:e upplagan), Kval/SM-kval, Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
26./5 kl 09:00 DM Värmland Ind & Lag + Kval/SM-kval, Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
8./5 kl 18:00 SM/LDK-Kval Storumans Sportskytteklubb
1./5 kl 09:00 SM-kval Karlstads Jaktskytteklubb
2017
Datum / Tid Titel Arrangör
September
16./9 kl 09:00 Sidenfejden Kval/SM-kval, Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
Augusti
11. till 12./8 kl 08:30 Landskamp 2017 Sövdeborgs Jaktskytteklubb
5. till 6./8 kl 09:00 Landsdelskampen 2017 Kiruna Jakt O FVF
Juli
22. till 23./7 kl 09:00 Solaträffen Karlstads Jaktskytteklubb
1. till 2./7 kl 10:00 Vildmannasmällen Storumans Sportskytteklubb
1. till 2./7 kl 09:00 Dam, Junior & Öppna SM + Öppen klass samt LLT 4 (Sista uttagningen till landslaget) Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
Maj
21./5 kl 09:00 Gunnar Söderbäcks Minne (5:e upplagan), Kval/SM-kval Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
20./5 kl 09:00 Kval/SM-kval 20 Maj 2017, Nordisk Trap (+ DM Värmland) Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
1./5 kl 09:00 SM-kval Karlstads Jaktskytteklubb
April
25./4 kl 17:00 SM-kval Karlstads Jaktskytteklubb
2016
Datum / Tid Titel Arrangör
September
17./9 kl 09:00 Sidenfejden Kval/SM-kval, Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
Augusti
13./8 kl 08:00 DM Norrbotten - Nordisk trap Kiruna Jakt O FVF
Juli
31./7 kl 09:00 DM Nationell Skeet Sövdeborgs Jaktskytteklubb
31./7 kl 09:00 RM&DM Nationell skeet Sövdeborgs Jaktskytteklubb
2. till 3./7 kl 09:00 Dam, Junior & Öppna SM + Öppen klass samt LLT 4 (Sista uttagningen till landslaget), Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
Maj
22./5 kl 09:00 Gunnar Söderbäcks Minne (4:e upplagan), Kval/SM-kval, Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
21./5 kl 09:00 DM Värmland Ind & Lag Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
21./5 kl 09:00 Kval/SM-kval + DM, Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2015
Datum / Tid Titel Arrangör
September
19./9 kl 09:00 Sidenfejden Kval/SM-kval 19 september 2015, Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
Juli
5./7 kl 09:00 Dam & Junior SM + SVM 4-5 Juli 2015, Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
4./7 kl 09:00 Hagströms minne Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
Maj
31./5 kl 09:00 Kval/SM-kval & LL-kval Svenljunga Skytteförening
30./5 kl 09:00 Kval/SM-kval & LL-kval Svenljunga Skytteförening
17./5 kl 09:00 Gunnar Söderbäcks Minne (3:e upplagan), Kval/SM-kval 17 Maj 2015, Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
16./5 kl 09:00 Kval/SM-kval 16 Maj 2015, Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
3./5 kl 09:00 SM och LLT Kval 2015 Svenljunga Skytteförening
Januari
14./1 kl 08:00 test S 3 Skytte & Idrottsförening
2014
Datum / Tid Titel Arrangör
September
20./9 kl 09:00 Sidenfejden Kval/SM-kval 20 september 2014, Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
Augusti
8./8 kl 09:00 Landskamp & Skandinaviskt Mästerskap, Nordisk Trap, 2014 Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
Juli
26./7 kl 09:00 SM + Öppen klass 26-27 Juli 2014, Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
Juni
14./6 kl 11:00 Landslagstest 4 SWE – ”KALLAT”, sista uttagningen till landslaget. 14-15 Juni 2014, Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
8./6 kl 09:00 Kval till SM o LL 2014 Svenljunga Skytteförening
Maj
25./5 kl 09:00 Gunnar Söderbäcks Minne (2:a upplagan), Kval/SM-kval 25 Maj 2014, Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
24./5 kl 09:00 DM – Värmland Individuellt & Lag + Kval/SM-kval 24 Maj 2014, Nordisk Trap Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
24./5 kl 09:00 DM-Västergötland. Dam/Jun/Sen/50+/60+/Lag/ samt individuellt kval för SM och LL Svenljunga Skytteförening
April
6./4 kl 09:00 Kval/SM-kval 6 April 2014 Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
5./4 kl 09:00 Kval/SM-kval 5 April 2014 Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2013
Datum / Tid Titel Arrangör
December
7./12 kl 10:00 Skinkduvan 2013-12-07 Svenljunga Skytteförening
September
21./9 kl 09:00 Sidenfejden Kval/SM-kval Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
Copyright © 2020 WWW.LERDUVOR.NET genom Sindre Asser Netland Nilssen ENK, Norge (Org.nr: 992 354 917)
(web4)