www.lerduvor.net
START     TÄVLINGAR     TRÄNING     RESULTAT     PROGRAMVARA      PRISER      KONTAKT      INLOGGNING
Meny:
Information
Deltagare
Skjutlagslista
Resultat
- Resultat sammanlagt serie 1
- Resultat sammanlagt serie 2
- Resultat sammanlagt serie 3
- Resultat sammanlagt serie 4
- Resultat sammanlagt serie 4 + final
- Resultat sammanlagt med final
Anmälan
 
Kontakt
 
Tillbaka till Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
 
Sidenfejden Kval/SM-kval, Nordisk Trap - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
17. september 2022

Uppdaterad: 17.09.2022 kl 16:10

Resultat sammanlagt serie 1

Jury: Ole Johnny Oterholt, Bernt Johansson, Arne Isaksson

1.
Bengt Larsson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2525
2.
Daniel Holmqvist

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
2525
3.
Geir Guldhaug

Norge
2525
4.
Niklas Moss

Uddeholms Jaktskytteklubb
2525
5.
John Solbakken

Norge
2525
6.
Magnus Hultgren

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2424
7.
Patrik Vahlberg

Visby Lerduveklubb
2424
8.
Per Adolfsson

Billeruds Jaktskytteklubb
2424
9.
Michael Kvist

Götene Sportskytteklubb
2424
10.
Niklas Sjöqvist

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
2424
11.
Nathalie Evensen

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
2424
12.
Henrik Johansson

Järlövs Sportingclub
2323
13.
Peter Karlsson

Nimrod Jakt och SSF
2323
14.
Ole Petter Gulbrandsen

Norge
2323
15.
Stefan Johansson

Falköpings Sportskytteklubb
2323
16.
Ove Lundström

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2323
17.
Kent Rådman

Rosersbergs Sportskytteklubb
2323
18.
Thor Göransson

Sundsvalls Jaktskytteklubb
2323
19.
Bjarne Jødahl

Norge
2323
20.
Sven Larsson

Uddeholms Jaktskytteklubb
2323
21.
Douglas Hjärtinge

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
2323
22.
Tomas Ahl

Östgöta Jaktskytteklubb
2323
23.
Tomas Arvendal

Rosersbergs Sportskytteklubb
2323
24.
Elin Pettersson

Götene Sportskytteklubb
2323
25.
Per Elgtberg

Billeruds Jaktskytteklubb
2323
26.
Jonas Skogh

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2323
27.
Jörgen Nilsson

Frillesås Sportskytteklubb
2222
28.
Börje Magnusson

Karlstads Jaktskytteklubb
2222
29.
Stefan Lundgren

Falköpings Sportskytteklubb
2222
30.
Jan Peterson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2222
31.
Clarita Wiberg

Järlövs Sportingclub
2222
32.
Dan Lindberg

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2222
33.
Niclas Ess

Uddeholms Jaktskytteklubb
2222
34.
Jonas Bergqvist

Uddeholms Jaktskytteklubb
2222
35.
Ulf Strandnert

Visby Lerduveklubb
2222
36.
Johan Ahlstrand

Karlstads Jaktskytteklubb
2222
37.
Anders Lindkvist

Uddeholms Jaktskytteklubb
2222
38.
Ole Johnny Oterholt

Norge
2121
39.
Mattias Jansson "DÄ"

Tibro Jaktskytteklubb
2121
40.
Johnny Hermansson

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
2121
41.
Thomas Porsaeus

Rosersbergs Sportskytteklubb
2121
42.
Mikael Söderberg

Uppsala Jaktskytteklubb
2121
43.
Eddy Andersson

Billeruds Jaktskytteklubb
2121
44.
Sven-Erik Eriksson

Nordmarkens Jakt o Sportskytteklubb
2121
45.
Christina Eriksson

Billeruds Jaktskytteklubb
2121
46.
Bastian Hagen

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2020
47.
Toni Åman

Högforsbruks Idrottsförening
2020
48.
Anders Berntsson

Caprinus Sporting Club
2020
49.
Lars Wackelin

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2020
50.
Christer Gustavsson

Nordmarkens Jakt o Sportskytteklubb
2020
51.
Lene Marie Guldhaug

Norge
2020
52.
Jonny Eriksson

Östhammars Jaktskytteklubb
2020
53.
Olle Bylemark

Nordmarkens Jakt o Sportskytteklubb
2020
54.
Ole Emil Gulbrandsen

Norge
2020
55.
Magnus Olsson

Arvika Jaktskytteklubb
2020
56.
Torsten Johannesson

Gnosjöortens Jaktvårdsförening
1919
57.
Leif Ernstsson

Götene Sportskytteklubb
1919
58.
Mattias Jansson "DY"

Rosersbergs Sportskytteklubb
1919
59.
Tobias Svensson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
1919
60.
Bernt Johansson

Björneborgs Jaktskytteklubb
1919
61.
André Persson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
1919
62.
Simon Eriksson

Nordmarkens Jakt o Sportskytteklubb
1919
63.
Lars-Göran Johansson

Uddeholms Jaktskytteklubb
1919
64.
Johan Bylemark

Nordmarkens Jakt o Sportskytteklubb
1919
65.
Siv Andersson

Nimrod Jakt och SSF
1919
66.
Stefan Hansson

Nimrod Jakt och SSF
1818
67.
Benny Holmgren

Götene Sportskytteklubb
1818
68.
Bo Nilsson

Järlövs Sportingclub
1818
69.
Gert Bryntesson

Nordmarkens Jakt o Sportskytteklubb
1818
70.
Arne Isaksson

Nimrod Jakt och SSF
1818
71.
Stefan Persson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
1818
72.
Ole Johan Sæternes

Norge
1717
73.
Petra Persson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
1717
74.
Torbjörn Forslund

Högforsbruks Idrottsförening
1616
75.
Ronnie Vest-Andersen

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
1616
76.
Ida Stark

Högforsbruks Idrottsförening
1616
77.
Robert Jansson

Uddeholms Jaktskytteklubb
1616
78.
Mattias Modahl

Uddeholms Jaktskytteklubb
1313
79.
Annika Persson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
1212
80.
Ann-Charlotte Söderberg

Uppsala Jaktskytteklubb
1111
Copyright © 2022 WWW.LERDUVOR.NET genom Sindre Asser Netland Nilssen ENK, Norge (Org.nr: 992 354 917)
(web3)