www.lerduvor.net
START     TÄVLINGAR     TRÄNING     RESULTAT     PROGRAMVARA      PRISER      KONTAKT      INLOGGNING
Meny:
Information
Deltagare
Skjutlagslista
Resultat
- Resultat sammanlagt 150 duvor
- Resultat sammanlagt 150 duvor + final
- Resultat klassvis 100 duvor
- Resultat klassvis 150 duvor
- Resultat klassvis 150 duvor + final
- Ranking Nordisk trap 2022
- LLT4
Anmälan
 
Kontakt
 
Tillbaka till Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
 
SM samt LLT 4 (Sista uttagningen till landslaget), Nordisk Trap - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
9. till 10. juli 2022

Uppdaterad: 10.07.2022 kl 17:00

Resultat sammanlagt 150 duvor

Jury: Bertil Nilsson, Kenneth Nylander, Ove Lundström

1.
Fredrik Amour

Ljungsarps Sportskytteklubb
252525242424147
2.
Kent Stensson

Svenljunga Skytteförening
252425242325146
3.
Daniel Holmqvist

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
242324252325144
4.
Fredrik Lindqvist

Falköpings Sportskytteklubb
232423252425144
5.
Benny Holmgren

Götene Sportskytteklubb
252325252422144
6.
Alexander Åsälv

Högareds Sportskytteklubb
242524212425143
7.
Albin Stensson

Svenljunga Skytteförening
232425232325143
8.
Pernilla Stensson

Svenljunga Skytteförening
242425242224143
9.
Lars Gustavsson

Vetlanda Sportskytteklubb
242423242325143
10.
Stefan Johansson

Falköpings Sportskytteklubb
232524242225143
11.
Patrik Vahlberg

Visby Lerduveklubb
252325242323143
12.
Erik Larsson

Frillesås Sportskytteklubb
242224232425142
13.
Peter Svensson

Frillesås Sportskytteklubb
242422242424142
14.
Peter Karlsson

Nimrod Jakt och SSF
252325212424142
15.
Anders Hellström

Landskrona-Saxtorps Jaktskytteklubb
242224242523142
16.
Patrik Magnil

Uddeholms Jaktskytteklubb
212424232425141
17.
Niclas Svensson

Ljungsarps Sportskytteklubb
252323242124140
18.
Patrik Stark

Högforsbruks Idrottsförening
222423232523140
19.
Göran Allers

Nordmalings Jaktskytteklubb
232521232523140
20.
Andreas Bengtsson

Göteborgs Pistol och Sportskytteklubb
242425252220140
21.
Anders Jonasson

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
252423251824139
22.
Ronny Gustafsson

Fridafors Skytteförening
232425232222139
23.
Arne Isaksson

Nimrod Jakt och SSF
232224232125138
24.
Mikael Karlsson

Fridafors Skytteförening
242123232324138
25.
Glenn Larsson

Frillesås Sportskytteklubb
242321232324138
26.
Michael Kvist

Götene Sportskytteklubb
252424221924138
27.
Toni Åman

Högforsbruks Idrottsförening
232223222523138
28.
Ove Lundström

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
242221222325137
29.
Tomas Lid

Ljungsarps Sportskytteklubb
242224232222137
30.
Bengt Larsson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
232522242122137
31.
Albin Larsson

Frillesås Sportskytteklubb
242420222323136
32.
Bastian Hagen

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
222222222424136
33.
Börje Magnusson

Karlstads Jaktskytteklubb
222223232323136
34.
Stefan Lundgren

Falköpings Sportskytteklubb
212324242123136
35.
Bo Andersson

Nordmalings Jaktskytteklubb
232223242222136
36.
Niklas Johansson

Falköpings Sportskytteklubb
242224222420136
37.
Stefan Hansson

Nimrod Jakt och SSF
222222222423135
38.
Peter Åsälv

Högareds Sportskytteklubb
212224222323135
39.
Jerry Nilsson

Landskrona-Saxtorps Jaktskytteklubb
202323232422135
40.
Sven Larsson

Uddeholms Jaktskytteklubb
232325231922135
41.
Lars Johansson

Umeå Jaktskytteklubb
252122242221135
42.
Ronnie Vest-Andersen

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
222324212024134
43.
Patrik Fransson

Billeruds Jaktskytteklubb
222325192223134
44.
Kenneth Nylander

Götene Sportskytteklubb
212323222322134
45.
Kenneth Andersson

Falköpings Sportskytteklubb
232422232022134
46.
Magnus Hultgren

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
232522222022134
47.
Henric Jansson

Hallens Jakt och Sportskytteklubb
222125222420134
48.
Anders Gunnarsson

Frillesås Sportskytteklubb
182423232124133
49.
Christian Andersson

Landskrona-Saxtorps Jaktskytteklubb
232224212122133
50.
Niklas Moss

Uddeholms Jaktskytteklubb
242223242119133
51.
Kristian Pettersson

Ljungsarps Sportskytteklubb
212223222024132
52.
Mikael Söderberg

Uppsala Jaktskytteklubb
222023232222132
53.
Sune Andersson

För.jaktskyttarna Trollhättan
222223222221132
54.
Helene Larsson

Frillesås Sportskytteklubb
232219251923131
55.
Tomas Ahl

Östgöta Jaktskytteklubb
212223222023131
56.
Jonas Karlsson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
202323212222131
57.
Peter Nilsson

Abilds Sportskytteklubb
252021232220131
58.
Leif Ernstsson

Götene Sportskytteklubb
202022202424130
59.
Mattias Modahl

Uddeholms Jaktskytteklubb
222120212224130
60.
Jörgen Nilsson

Frillesås Sportskytteklubb
202222212124130
61.
Bo Nilsson

Järlövs Sportingclub
232022221924130
62.
Douglas Hjärtinge

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
202321222222130
63.
Anders Berntsson

Caprinus Sporting Club
222119222421129
64.
Björn Engelbrektsson

Karlstads Jaktskytteklubb
212123212221129
65.
Tobias Nilsson

Osby Jaktskytteklubb
222220232121129
66.
Niklas Sjöqvist

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
232122212121129
67.
Torbjörn Forslund

Högforsbruks Idrottsförening
232121212419129
68.
Roger Lorensson

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
202020222224128
69.
Börje Sandberg

Växjö Jaktskytteklubb
202222192124128
70.
Christopher Sjödin

Högareds Sportskytteklubb
242120192222128
71.
Per Adolfsson

Billeruds Jaktskytteklubb
222123182321128
72.
Edwin Karlsson

Nimrod Jakt och SSF
242122192121128
73.
Dan Lindberg

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
231921232220128
74.
Bertil Nilsson

Gnosjöortens Jaktvårdsförening
221725222220128
75.
Mia Gustafsson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
222319231921127
76.
Tommy Lindholm

Uddeholms Jaktskytteklubb
222121211923127
77.
Jan Johansson

Ljungsarps Sportskytteklubb
222218232022127
78.
Torsten Johannesson

Gnosjöortens Jaktvårdsförening
191822232222126
79.
Lena Lindström

Frillesås Sportskytteklubb
192319212319124
80.
Daniel Andersson

Högforsbruks Idrottsförening
192220211923124
81.
Veronica Lishöj

Järlövs Sportingclub
211919212220122
82.
Elias Karlsson

Nimrod Jakt och SSF
202022202019121
83.
Mikael Lindholm

Uddeholms Jaktskytteklubb
182023211919120
84.
Erika Jansson

Hallens Jakt och Sportskytteklubb
212023191818119
85.
Viktor Hollander

Ljungsarps Sportskytteklubb
201820231720118
86.
Sten-Olof Pettersson

Frillesås Sportskytteklubb
212220151921118
87.
Sebastian Lindholm

Uddeholms Jaktskytteklubb
211916192320118
88.
Jörgen Karlsson

Nimrod Jakt och SSF
221719211920118
89.
Caroline Johansson

Billeruds Jaktskytteklubb
192020201919117
90.
Mikael Björnlund

Nimrod Jakt och SSF
221718212018116
91.
Elin Pettersson

Götene Sportskytteklubb
211715182220113
92.
Bernt Johansson

Björneborgs Jaktskytteklubb
172122211814113
93.
Petra Persson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
211619211520112
94.
Johanna Montonen

Götene Sportskytteklubb
211819181717110
95.
Jörgen Björnlund

Nimrod Jakt och SSF
241619201710106
96.
Christina Adolfsson

Nordmalings Jaktskytteklubb
151822171216100
97.
Siv Andersson

Nimrod Jakt och SSF
15171316191999
98.
Ida Stark

Högforsbruks Idrottsförening
17181615171699
99.
Nathalie Evensen

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
13211818131497
Copyright © 2022 WWW.LERDUVOR.NET genom Sindre Asser Netland Nilssen ENK, Norge (Org.nr: 992 354 917)
(web3)