www.lerduvor.net
START     TÄVLINGAR     TRÄNING     RESULTAT     PROGRAMVARA      PRISER      KONTAKT      INLOGGNING
Meny:
Information
Deltagare
Skjutlagslista
Resultat
- Resultat sammanlagt 150 duvor
- Resultat sammanlagt 150 duvor + final
- Resultat klassvis 100 duvor
- Resultat klassvis 150 duvor
- Resultat klassvis 150 duvor + final
- Ranking Nordisk trap 2022
- LLT4
Anmälan
 
Kontakt
 
Tillbaka till Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
 
SM samt LLT 4 (Sista uttagningen till landslaget), Nordisk Trap - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
9. till 10. juli 2022

Uppdaterad: 10.07.2022 kl 17:00

Resultat klassvis 150 duvor + final

Jury: Bertil Nilsson, Kenneth Nylander, Ove Lundström


Klass Junior
1.
Alexander Åsälv

Högareds Sportskytteklubb
24252421242525168
2.
Albin Stensson

Svenljunga Skytteförening
23242523232524167
3.
Albin Larsson

Frillesås Sportskytteklubb
24242022232322158
4.
Elias Karlsson

Nimrod Jakt och SSF
20202220201919140
5.
Viktor Hollander

Ljungsarps Sportskytteklubb
20182023172015133

Klass Herr
1.
Fredrik Amour

Ljungsarps Sportskytteklubb
25252524242424171
2.
Daniel Holmqvist

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
24232425232525169
3.
Fredrik Lindqvist

Falköpings Sportskytteklubb
23242325242525169
4.
Benny Holmgren

Götene Sportskytteklubb
25232525242223167
5.
Kent Stensson

Svenljunga Skytteförening
25242524232521167
6.
Lars Gustavsson

Vetlanda Sportskytteklubb
242423242325143
7.
Stefan Johansson

Falköpings Sportskytteklubb
232524242225143
8.
Patrik Vahlberg

Visby Lerduveklubb
252325242323143
9.
Erik Larsson

Frillesås Sportskytteklubb
242224232425142
10.
Peter Svensson

Frillesås Sportskytteklubb
242422242424142
11.
Peter Karlsson

Nimrod Jakt och SSF
252325212424142
12.
Anders Hellström

Landskrona-Saxtorps Jaktskytteklubb
242224242523142
13.
Patrik Magnil

Uddeholms Jaktskytteklubb
212424232425141
14.
Niclas Svensson

Ljungsarps Sportskytteklubb
252323242124140
15.
Patrik Stark

Högforsbruks Idrottsförening
222423232523140
16.
Göran Allers

Nordmalings Jaktskytteklubb
232521232523140
17.
Andreas Bengtsson

Göteborgs Pistol och Sportskytteklubb
242425252220140
18.
Anders Jonasson

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
252423251824139
19.
Ronny Gustafsson

Fridafors Skytteförening
232425232222139
20.
Arne Isaksson

Nimrod Jakt och SSF
232224232125138
21.
Mikael Karlsson

Fridafors Skytteförening
242123232324138
22.
Glenn Larsson

Frillesås Sportskytteklubb
242321232324138
23.
Michael Kvist

Götene Sportskytteklubb
252424221924138
24.
Toni Åman

Högforsbruks Idrottsförening
232223222523138
25.
Ove Lundström

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
242221222325137
26.
Tomas Lid

Ljungsarps Sportskytteklubb
242224232222137
27.
Bengt Larsson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
232522242122137
28.
Bastian Hagen

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
222222222424136
29.
Börje Magnusson

Karlstads Jaktskytteklubb
222223232323136
30.
Stefan Lundgren

Falköpings Sportskytteklubb
212324242123136
31.
Bo Andersson

Nordmalings Jaktskytteklubb
232223242222136
32.
Niklas Johansson

Falköpings Sportskytteklubb
242224222420136
33.
Stefan Hansson

Nimrod Jakt och SSF
222222222423135
34.
Peter Åsälv

Högareds Sportskytteklubb
212224222323135
35.
Jerry Nilsson

Landskrona-Saxtorps Jaktskytteklubb
202323232422135
36.
Sven Larsson

Uddeholms Jaktskytteklubb
232325231922135
37.
Lars Johansson

Umeå Jaktskytteklubb
252122242221135
38.
Ronnie Vest-Andersen

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
222324212024134
39.
Patrik Fransson

Billeruds Jaktskytteklubb
222325192223134
40.
Kenneth Nylander

Götene Sportskytteklubb
212323222322134
41.
Kenneth Andersson

Falköpings Sportskytteklubb
232422232022134
42.
Magnus Hultgren

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
232522222022134
43.
Henric Jansson

Hallens Jakt och Sportskytteklubb
222125222420134
44.
Anders Gunnarsson

Frillesås Sportskytteklubb
182423232124133
45.
Christian Andersson

Landskrona-Saxtorps Jaktskytteklubb
232224212122133
46.
Niklas Moss

Uddeholms Jaktskytteklubb
242223242119133
47.
Kristian Pettersson

Ljungsarps Sportskytteklubb
212223222024132
48.
Mikael Söderberg

Uppsala Jaktskytteklubb
222023232222132
49.
Sune Andersson

För.jaktskyttarna Trollhättan
222223222221132
50.
Tomas Ahl

Östgöta Jaktskytteklubb
212223222023131
51.
Jonas Karlsson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
202323212222131
52.
Peter Nilsson

Abilds Sportskytteklubb
252021232220131
53.
Leif Ernstsson

Götene Sportskytteklubb
202022202424130
54.
Mattias Modahl

Uddeholms Jaktskytteklubb
222120212224130
55.
Jörgen Nilsson

Frillesås Sportskytteklubb
202222212124130
56.
Bo Nilsson

Järlövs Sportingclub
232022221924130
57.
Douglas Hjärtinge

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
202321222222130
58.
Anders Berntsson

Caprinus Sporting Club
222119222421129
59.
Björn Engelbrektsson

Karlstads Jaktskytteklubb
212123212221129
60.
Tobias Nilsson

Osby Jaktskytteklubb
222220232121129
61.
Niklas Sjöqvist

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
232122212121129
62.
Torbjörn Forslund

Högforsbruks Idrottsförening
232121212419129
63.
Roger Lorensson

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
202020222224128
64.
Börje Sandberg

Växjö Jaktskytteklubb
202222192124128
65.
Christopher Sjödin

Högareds Sportskytteklubb
242120192222128
66.
Per Adolfsson

Billeruds Jaktskytteklubb
222123182321128
67.
Edwin Karlsson

Nimrod Jakt och SSF
242122192121128
68.
Bertil Nilsson

Gnosjöortens Jaktvårdsförening
221725222220128
69.
Tommy Lindholm

Uddeholms Jaktskytteklubb
222121211923127
70.
Jan Johansson

Ljungsarps Sportskytteklubb
222218232022127
71.
Daniel Andersson

Högforsbruks Idrottsförening
192220211923124
72.
Mikael Lindholm

Uddeholms Jaktskytteklubb
182023211919120
73.
Sten-Olof Pettersson

Frillesås Sportskytteklubb
212220151921118
74.
Sebastian Lindholm

Uddeholms Jaktskytteklubb
211916192320118
75.
Jörgen Karlsson

Nimrod Jakt och SSF
221719211920118
76.
Bernt Johansson

Björneborgs Jaktskytteklubb
172122211814113

Klass Dam
1.
Pernilla Stensson

Svenljunga Skytteförening
24242524222423166
2.
Helene Larsson

Frillesås Sportskytteklubb
23221925192323154
3.
Mia Gustafsson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
22231923192121148
4.
Veronica Lishöj

Järlövs Sportingclub
21191921222021143
5.
Lena Lindström

Frillesås Sportskytteklubb
19231921231916140
6.
Erika Jansson

Hallens Jakt och Sportskytteklubb
212023191818119
7.
Caroline Johansson

Billeruds Jaktskytteklubb
192020201919117
8.
Elin Pettersson

Götene Sportskytteklubb
211715182220113
9.
Petra Persson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
211619211520112
10.
Johanna Montonen

Götene Sportskytteklubb
211819181717110
11.
Christina Adolfsson

Nordmalings Jaktskytteklubb
151822171216100
12.
Siv Andersson

Nimrod Jakt och SSF
15171316191999
13.
Ida Stark

Högforsbruks Idrottsförening
17181615171699
14.
Nathalie Evensen

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
13211818131497

Klass Oklassad
1.
Dan Lindberg

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
231921232220128
2.
Torsten Johannesson

Gnosjöortens Jaktvårdsförening
191822232222126
3.
Mikael Björnlund

Nimrod Jakt och SSF
221718212018116
4.
Jörgen Björnlund

Nimrod Jakt och SSF
241619201710106
Copyright © 2022 WWW.LERDUVOR.NET genom Sindre Asser Netland Nilssen ENK, Norge (Org.nr: 992 354 917)
(web4)