www.lerduvor.net
START     TÄVLINGAR     TRÄNING     RESULTAT     PROGRAMVARA      PRISER      KONTAKT      INLOGGNING
Meny:
Information
Deltagare
Skjutlagslista
Resultat
- Resultat sammanlagt 150 duvor
- Resultat sammanlagt 150 duvor + final
- Resultat klassvis 100 duvor
- Resultat klassvis 150 duvor
- Resultat klassvis 150 duvor + final
- Ranking Nordisk trap 2022
- LLT4
Anmälan
 
Kontakt
 
Tillbaka till Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
 
SM samt LLT 4 (Sista uttagningen till landslaget), Nordisk Trap - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
9. till 10. juli 2022

Uppdaterad: 10.07.2022 kl 17:00

LLT4

Jury: Bertil Nilsson, Kenneth Nylander, Ove Lundström


Klass Junior
1.
Alexander Åsälv

Högareds Sportskytteklubb
242524212425143
2.
Albin Stensson

Svenljunga Skytteförening
232425232325143
3.
Albin Larsson

Frillesås Sportskytteklubb
242420222323136
4.
Viktor Hollander

Ljungsarps Sportskytteklubb
201820231720118

Klass Herr
1.
Fredrik Amour

Ljungsarps Sportskytteklubb
252525242424147
2.
Kent Stensson

Svenljunga Skytteförening
252425242325146
3.
Fredrik Lindqvist

Falköpings Sportskytteklubb
232423252425144
4.
Daniel Holmqvist

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
242324252325144
5.
Stefan Johansson

Falköpings Sportskytteklubb
232524242225143
6.
Patrik Vahlberg

Visby Lerduveklubb
252325242323143
7.
Erik Larsson

Frillesås Sportskytteklubb
242224232425142
8.
Niclas Svensson

Ljungsarps Sportskytteklubb
252323242124140
9.
Andreas Bengtsson

Göteborgs Pistol och Sportskytteklubb
242425252220140
10.
Michael Kvist

Götene Sportskytteklubb
252424221924138
11.
Bastian Hagen

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
222222222424136
12.
Niklas Johansson

Falköpings Sportskytteklubb
242224222420136
13.
Peter Åsälv

Högareds Sportskytteklubb
212224222323135
14.
Magnus Hultgren

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
232522222022134
15.
Anders Gunnarsson

Frillesås Sportskytteklubb
182423232124133
16.
Christian Andersson

Landskrona-Saxtorps Jaktskytteklubb
232224212122133
17.
Niklas Moss

Uddeholms Jaktskytteklubb
242223242119133
18.
Mattias Modahl

Uddeholms Jaktskytteklubb
222120212224130
19.
Tobias Nilsson

Osby Jaktskytteklubb
222220232121129
20.
Niklas Sjöqvist

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
232122212121129
21.
Tommy Lindholm

Uddeholms Jaktskytteklubb
222121211923127
22.
Daniel Andersson

Högforsbruks Idrottsförening
192220211923124
23.
Mikael Björnlund

Nimrod Jakt och SSF
221718212018116
24.
Jörgen Björnlund

Nimrod Jakt och SSF
241619201710106

Klass Dam
1.
Pernilla Stensson

Svenljunga Skytteförening
242425242224143
2.
Helene Larsson

Frillesås Sportskytteklubb
232219251923131
3.
Mia Gustafsson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
222319231921127
4.
Lena Lindström

Frillesås Sportskytteklubb
192319212319124
5.
Veronica Lishöj

Järlövs Sportingclub
211919212220122
6.
Elin Pettersson

Götene Sportskytteklubb
211715182220113
7.
Siv Andersson

Nimrod Jakt och SSF
15171316191999

Klass 50+
1.
Lars Gustavsson

Vetlanda Sportskytteklubb
242423242325143
2.
Peter Karlsson

Nimrod Jakt och SSF
252325212424142
3.
Anders Hellström

Landskrona-Saxtorps Jaktskytteklubb
242224242523142
4.
Patrik Stark

Högforsbruks Idrottsförening
222423232523140
5.
Glenn Larsson

Frillesås Sportskytteklubb
242321232324138
6.
Tomas Lid

Ljungsarps Sportskytteklubb
242224232222137
7.
Stefan Lundgren

Falköpings Sportskytteklubb
212324242123136
8.
Jerry Nilsson

Landskrona-Saxtorps Jaktskytteklubb
202323232422135
9.
Sven Larsson

Uddeholms Jaktskytteklubb
232325231922135
10.
Ronnie Vest-Andersen

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
222324212024134
11.
Patrik Fransson

Billeruds Jaktskytteklubb
222325192223134
12.
Kenneth Nylander

Götene Sportskytteklubb
212323222322134
13.
Kristian Pettersson

Ljungsarps Sportskytteklubb
212223222024132
14.
Mikael Söderberg

Uppsala Jaktskytteklubb
222023232222132
15.
Peter Nilsson

Abilds Sportskytteklubb
252021232220131
16.
Jörgen Nilsson

Frillesås Sportskytteklubb
202222212124130
17.
Bo Nilsson

Järlövs Sportingclub
232022221924130
18.
Jan Johansson

Ljungsarps Sportskytteklubb
222218232022127
19.
Jörgen Karlsson

Nimrod Jakt och SSF
221719211920118

Klass 60+
1.
Ronny Gustafsson

Fridafors Skytteförening
232425232222139
2.
Arne Isaksson

Nimrod Jakt och SSF
232224232125138
3.
Ove Lundström

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
242221222325137
4.
Börje Magnusson

Karlstads Jaktskytteklubb
222223232323136
5.
Stefan Hansson

Nimrod Jakt och SSF
222222222423135
6.
Kenneth Andersson

Falköpings Sportskytteklubb
232422232022134
7.
Sune Andersson

För.jaktskyttarna Trollhättan
222223222221132
8.
Tomas Ahl

Östgöta Jaktskytteklubb
212223222023131
9.
Leif Ernstsson

Götene Sportskytteklubb
202022202424130
10.
Douglas Hjärtinge

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
202321222222130
11.
Anders Berntsson

Caprinus Sporting Club
222119222421129
12.
Björn Engelbrektsson

Karlstads Jaktskytteklubb
212123212221129
13.
Roger Lorensson

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
202020222224128
14.
Börje Sandberg

Växjö Jaktskytteklubb
202222192124128
15.
Per Adolfsson

Billeruds Jaktskytteklubb
222123182321128
16.
Bertil Nilsson

Gnosjöortens Jaktvårdsförening
221725222220128
17.
Torsten Johannesson

Gnosjöortens Jaktvårdsförening
191822232222126
18.
Mikael Lindholm

Uddeholms Jaktskytteklubb
182023211919120
19.
Sten-Olof Pettersson

Frillesås Sportskytteklubb
212220151921118
20.
Bernt Johansson

Björneborgs Jaktskytteklubb
172122211814113
Copyright © 2022 WWW.LERDUVOR.NET genom Sindre Asser Netland Nilssen ENK, Norge (Org.nr: 992 354 917)
(web3)