www.lerduvor.net
START     TÄVLINGAR     TRÄNING     RESULTAT     PROGRAMVARA      PRISER      KONTAKT      INLOGGNING
Meny:
Information
Deltagare
Skjutlagslista
Resultat
- Resultat sammanlagt 150 duvor
- Resultat sammanlagt 150 duvor + final
- Resultat klassvis 100 duvor
- Resultat klassvis 150 duvor
- Resultat klassvis 150 duvor + final
- Ranking Nordisk trap 2022
- LLT4
Anmälan
 
Kontakt
 
Tillbaka till Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
 
SM samt LLT 4 (Sista uttagningen till landslaget), Nordisk Trap - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
9. till 10. juli 2022

Uppdaterad: 10.07.2022 kl 17:00

Resultat klassvis 100 duvor

Jury: Bertil Nilsson, Kenneth Nylander, Ove Lundström


Klass Junior
1.
Albin Stensson

Svenljunga Skytteförening
2324252395
2.
Alexander Åsälv

Högareds Sportskytteklubb
2425242194
3.
Albin Larsson

Frillesås Sportskytteklubb
2424202290
4.
Elias Karlsson

Nimrod Jakt och SSF
2020222082
5.
Viktor Hollander

Ljungsarps Sportskytteklubb
2018202381

Klass Herr
1.
Fredrik Amour

Ljungsarps Sportskytteklubb
2525252499
2.
Andreas Bengtsson

Göteborgs Pistol och Sportskytteklubb
2424252598
3.
Benny Holmgren

Götene Sportskytteklubb
2523252598
4.
Kent Stensson

Svenljunga Skytteförening
2524252498
5.
Anders Jonasson

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
2524232597
6.
Patrik Vahlberg

Visby Lerduveklubb
2523252497
7.
Daniel Holmqvist

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
2423242596
8.
Stefan Johansson

Falköpings Sportskytteklubb
2325242496
9.
Fredrik Lindqvist

Falköpings Sportskytteklubb
2324232595
10.
Lars Gustavsson

Vetlanda Sportskytteklubb
2424232495
11.
Niclas Svensson

Ljungsarps Sportskytteklubb
2523232495
12.
Ronny Gustafsson

Fridafors Skytteförening
2324252395
13.
Michael Kvist

Götene Sportskytteklubb
2524242295
14.
Anders Hellström

Landskrona-Saxtorps Jaktskytteklubb
2422242494
15.
Bengt Larsson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2325222494
16.
Peter Svensson

Frillesås Sportskytteklubb
2424222494
17.
Sven Larsson

Uddeholms Jaktskytteklubb
2323252394
18.
Peter Karlsson

Nimrod Jakt och SSF
2523252194
19.
Niklas Moss

Uddeholms Jaktskytteklubb
2422232493
20.
Tomas Lid

Ljungsarps Sportskytteklubb
2422242393
21.
Erik Larsson

Frillesås Sportskytteklubb
2422242393
22.
Stefan Lundgren

Falköpings Sportskytteklubb
2123242492
23.
Bo Andersson

Nordmalings Jaktskytteklubb
2322232492
24.
Lars Johansson

Umeå Jaktskytteklubb
2521222492
25.
Patrik Magnil

Uddeholms Jaktskytteklubb
2124242392
26.
Arne Isaksson

Nimrod Jakt och SSF
2322242392
27.
Patrik Stark

Högforsbruks Idrottsförening
2224232392
28.
Kenneth Andersson

Falköpings Sportskytteklubb
2324222392
29.
Göran Allers

Nordmalings Jaktskytteklubb
2325212392
30.
Niklas Johansson

Falköpings Sportskytteklubb
2422242292
31.
Magnus Hultgren

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2325222292
32.
Mikael Karlsson

Fridafors Skytteförening
2421232391
33.
Glenn Larsson

Frillesås Sportskytteklubb
2423212391
34.
Börje Magnusson

Karlstads Jaktskytteklubb
2222232390
35.
Henric Jansson

Hallens Jakt och Sportskytteklubb
2221252290
36.
Toni Åman

Högforsbruks Idrottsförening
2322232290
37.
Ronnie Vest-Andersen

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2223242190
38.
Christian Andersson

Landskrona-Saxtorps Jaktskytteklubb
2322242190
39.
Jerry Nilsson

Landskrona-Saxtorps Jaktskytteklubb
2023232389
40.
Peter Nilsson

Abilds Sportskytteklubb
2520212389
41.
Peter Åsälv

Högareds Sportskytteklubb
2122242289
42.
Kenneth Nylander

Götene Sportskytteklubb
2123232289
43.
Sune Andersson

För.jaktskyttarna Trollhättan
2222232289
44.
Ove Lundström

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2422212289
45.
Patrik Fransson

Billeruds Jaktskytteklubb
2223251989
46.
Anders Gunnarsson

Frillesås Sportskytteklubb
1824232388
47.
Mikael Söderberg

Uppsala Jaktskytteklubb
2220232388
48.
Kristian Pettersson

Ljungsarps Sportskytteklubb
2122232288
49.
Tomas Ahl

Östgöta Jaktskytteklubb
2122232288
50.
Bastian Hagen

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2222222288
51.
Stefan Hansson

Nimrod Jakt och SSF
2222222288
52.
Tobias Nilsson

Osby Jaktskytteklubb
2222202387
53.
Bo Nilsson

Järlövs Sportingclub
2320222287
54.
Jonas Karlsson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2023232187
55.
Niklas Sjöqvist

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
2321222187
56.
Bertil Nilsson

Gnosjöortens Jaktvårdsförening
2217252286
57.
Douglas Hjärtinge

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
2023212286
58.
Björn Engelbrektsson

Karlstads Jaktskytteklubb
2121232186
59.
Torbjörn Forslund

Högforsbruks Idrottsförening
2321212186
60.
Edwin Karlsson

Nimrod Jakt och SSF
2421221986
61.
Jan Johansson

Ljungsarps Sportskytteklubb
2222182385
62.
Jörgen Nilsson

Frillesås Sportskytteklubb
2022222185
63.
Tommy Lindholm

Uddeholms Jaktskytteklubb
2221212185
64.
Anders Berntsson

Caprinus Sporting Club
2221192284
65.
Mattias Modahl

Uddeholms Jaktskytteklubb
2221202184
66.
Christopher Sjödin

Högareds Sportskytteklubb
2421201984
67.
Per Adolfsson

Billeruds Jaktskytteklubb
2221231884
68.
Börje Sandberg

Växjö Jaktskytteklubb
2022221983
69.
Roger Lorensson

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
2020202282
70.
Mikael Lindholm

Uddeholms Jaktskytteklubb
1820232182
71.
Daniel Andersson

Högforsbruks Idrottsförening
1922202182
72.
Leif Ernstsson

Götene Sportskytteklubb
2020222082
73.
Bernt Johansson

Björneborgs Jaktskytteklubb
1721222181
74.
Jörgen Karlsson

Nimrod Jakt och SSF
2217192179
75.
Sten-Olof Pettersson

Frillesås Sportskytteklubb
2122201578
76.
Sebastian Lindholm

Uddeholms Jaktskytteklubb
2119161975

Klass Dam
1.
Pernilla Stensson

Svenljunga Skytteförening
2424252497
2.
Helene Larsson

Frillesås Sportskytteklubb
2322192589
3.
Mia Gustafsson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2223192387
4.
Erika Jansson

Hallens Jakt och Sportskytteklubb
2120231983
5.
Lena Lindström

Frillesås Sportskytteklubb
1923192182
6.
Veronica Lishöj

Järlövs Sportingclub
2119192180
7.
Caroline Johansson

Billeruds Jaktskytteklubb
1920202079
8.
Petra Persson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2116192177
9.
Johanna Montonen

Götene Sportskytteklubb
2118191876
10.
Christina Adolfsson

Nordmalings Jaktskytteklubb
1518221772
11.
Elin Pettersson

Götene Sportskytteklubb
2117151871
12.
Nathalie Evensen

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
1321181870
13.
Ida Stark

Högforsbruks Idrottsförening
1718161566
14.
Siv Andersson

Nimrod Jakt och SSF
1517131661

Klass Oklassad
1.
Dan Lindberg

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2319212386
2.
Torsten Johannesson

Gnosjöortens Jaktvårdsförening
1918222382
3.
Jörgen Björnlund

Nimrod Jakt och SSF
2416192079
4.
Mikael Björnlund

Nimrod Jakt och SSF
2217182178
Copyright © 2022 WWW.LERDUVOR.NET genom Sindre Asser Netland Nilssen ENK, Norge (Org.nr: 992 354 917)
(web3)