www.lerduvor.net
START     TÄVLINGAR     TRÄNING     RESULTAT     PROGRAMVARA      PRISER      KONTAKT      INLOGGNING
Meny:
Information
Deltagare
Skjutlagslista
Resultat
- Resultat sammanlagt
- Resultat sammanlagt serie 1
- Resultat sammanlagt serie 2
- Resultat sammanlagt serie 3
- Resultat sammanlagt serie 4
- Resultat sammanlagt serie 5
- Resultat sammanlagt serie 6
- Resultat sammanlagt serie 6 + final
- Resultat klassvis
- Resultat klassvis serie 1
- Resultat klassvis serie 2
- Resultat klassvis serie 3
- Resultat klassvis serie 4
- Resultat klassvis serie 5
- Resultat klassvis serie 6
- Resultat klassvis serie 6 + final
- Ranking 2016
- LLT4
Anmälan
 
Kontakt
 
Tillbaka till Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
 
Dam, Junior & Öppna SM + Öppen klass samt LLT 4 (Sista uttagningen till landslaget), Nordisk Trap - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2. till 3. juli 2016

Uppdaterad: 03.03.2017 kl 20:05

Resultat klassvis serie 5


Klasse Dam
1. Mathilda Lishöj
1982867 - Strövelstorps Jaktskytteklubb
2320252325Sum: 116
2. Mia Gustafsson
1121314 - Tranås Jaktvårdsförening
2422232521Sum: 115
3. Pernilla Stensson
1949974 - Svenljunga Skytteförening
1921242423Sum: 111
4. Anna Persson
122595 - Dokkas Skytteförening
2120231921Sum: 104
5. Helene Larsson
961635 - Frillesås Sportskytteklubb
1923212119Sum: 103
6. Sabina Larsson
1318169 - Frillesås Sportskytteklubb
1924172120Sum: 101
7. Sara Lundström
1413696 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2113202321Sum: 98
8. Siv Andersson
649334 - För.jaktskyttarna Trollhättan
1520131818Sum: 84
9. Susanne Nordh
1495590 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
1715191319Sum: 83
10. Karin Markusson
1401235 - Östhammars Jaktskytteklubb
1914191515Sum: 82
11. Maria Löfvén
02067995 - Järlövs Sportingclub
1415121613Sum: 70

Klasse Junior
1. Marcus Bryntesson
1012072 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2424232525Sum: 121
2. Emil Bagger-Jörgensen
309674 - Strövelstorps Jaktskytteklubb
2324222323Sum: 115
3. Jonny Thrygg
471499 - Högforsbruks Idrottsförening
2022222522Sum: 111
4. Edvin Isaksson
00920669 - Habo Jaktvårdsförening
2319202120Sum: 103
5. David Jonsson
1384869 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
1525162418Sum: 98
6. Albin Larsson
2901219 - Frillesås Sportskytteklubb
1620221620Sum: 94

Klasse Senior
1. Göran Martinsson
962697 - Frillesås Sportskytteklubb
2424242524Sum: 121
2. Tommie Olsson
00724661 - Landskrona-Saxtorps Jaktskytteklubb
2522232524Sum: 119
3. Patrik Wahlberg
642072 - Visby Lerduveklubb
2224252424Sum: 119
4. Niclas Boo
1074599 - Strövelstorps Jaktskytteklubb
2523252224Sum: 119
5. Fredrik Amour
1949996 - Svenljunga Skytteförening
2524242224Sum: 119
6. Ronnie Vest-Andersén
2144539 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2423242523Sum: 119
7. Lars Gustavsson
1084207 - Älghults Jaktskytteklubb
2025232525Sum: 118
8. Kent Stensson
1034979 - Svenljunga Skytteförening
2322242425Sum: 118
9. Henrik Johansson
01399822 - Caprinus Sporting Club
2422252324Sum: 118
10. Alexander Hansson
00641773 - Berga Jaktskytteklubb
2423242324Sum: 118
11. Bernt Johanson
1031303 - Björneborgs Jaktskytteklubb
2324242423Sum: 118
12. Jörgen Ohlsson
1441600 - Falköpings Sportskytteklubb
2423242125Sum: 117
13. Henrik Johansson
911059 - Järlövs Sportingclub
2424212424Sum: 117
14. Ronny Gustafsson
1175107 - Fridafors Skytteförening
2422242324Sum: 117
15. Jerry Nilsson
937667 - Landskrona-Saxtorps Jaktskytteklubb
2423242323Sum: 117
16. Torvald Markusson
1401237 - Östhammars Jaktskytteklubb
2324222324Sum: 116
17. Mikael Karlsson
819819 - Fridafors Skytteförening
2423242124Sum: 116
18. Johnny Håkansson
01686297 - Fridafors Skytteförening
2124222424Sum: 115
19. Lars-Inge Larsson
1501499 - Sundsvalls Jaktskytteklubb
2122252324Sum: 115
20. Leif Ernstsson
1031300 - Gullspång Jaktskytteklubb
2322232324Sum: 115
21. Robin Karlsson
02727720 - Osby Jaktskytteklubb
2423232124Sum: 115
22. Jörgen Eliasson
1724090 - Umeå Jaktskytteklubb
2525222023Sum: 115
23. Kenneth Nylander
899674 - Götene Sportskytteklubb
2323252222Sum: 115
24. Bertil Josefsson
911228 - Götene Sportskytteklubb
2325192324Sum: 114
25. Benny Pettersson
1510945 - Södertälje Jaktvårdsförening
2223232224Sum: 114
26. Johan Hanson
2134949 - Nimrod Jakt och SSF
2522222124Sum: 114
27. Mattias Broling
1516309 - Gnosjöortens Jaktvårdsförening
2422242123Sum: 114
28. Roland Håkansson
01670459 - Jaktskytteklubben Falken
2423222421Sum: 114
29. Jan Widell
1560453 - Bredareds Sportskytteklubb
2221232324Sum: 113
30. Jan Peterson
1942910 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2121252224Sum: 113
31. Erik Larsson
1496084 - Frillesås Sportskytteklubb
2222242124Sum: 113
32. Douglas Hjärtinge
957223 - Föreningen Skepplanda Sportskyttar
2421212423Sum: 113
33. Ulf Strandnert
00204929 - Visby Lerduveklubb
2421232322Sum: 113
34. Percy Edin
1398175 - Östhammars Jaktskytteklubb
2325242021Sum: 113
35. Peter Nilsson
02117548 - Abilds Sportskytteklubb
2422232420Sum: 113
36. Mikael Johansson
734068 - Föreningen Skepplanda Sportskyttar
2020232524Sum: 112
37. Christer Fredriksson
1406271 - Falköpings Sportskytteklubb
2124202423Sum: 112
38. Sune Andersson
675185 - För.jaktskyttarna Trollhättan
2321242321Sum: 112
39. Bo Nilsson
511920 - Järlövs Sportingclub
2222202324Sum: 111
40. Lennart Andersson
1436962 - Svenljunga Skytteförening
2222222124Sum: 111
41. Glenn Larsson
960795 - Frillesås Sportskytteklubb
2420222223Sum: 111
42. Oskar Liljekvist
468500 - Svenljunga Skytteförening
1924232421Sum: 111
43. Ingemar Magnusson
1563308 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2124212421Sum: 111
44. Per Adolfsson
560906 - Billeruds Jaktskytteklubb
2421242121Sum: 111
45. Kim Andersen
926246 - Föreningen Skepplanda Sportskyttar
2423232120Sum: 111
46. Anders Jonasson
652846 - Föreningen Skepplanda Sportskyttar
2418232124Sum: 110
47. Ove Lundström
1157505 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2023222322Sum: 110
48. Thomas Ahl
00005636 - Åby Skytteklubb
2323212221Sum: 110
49. Emil Bengtsson
1396511 - Riseberga JSK Lerduva
2221212223Sum: 109
50. Arne Isaksson
01646227 - Nimrod Jakt och SSF
2223202321Sum: 109
51. Magnus Svensson
01410733 - Osby Jaktskytteklubb
2124232120Sum: 109
52. Börje Sandberg
1556910 - Växjö Jaktskytteklubb
2021212224Sum: 108
53. Patric Johnsson
04019944 - Ljungby Jaktskytteklubb
2419232220Sum: 108
54. Lars Johansson
01057618 - Nordmalings Jaktskytteklubb
2321232120Sum: 108
55. Jonas Karlsson
01980694 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
1824232419Sum: 108
56. Reidar Johansson
04034721 - Högforsbruks Idrottsförening
2220252219Sum: 108
57. Bo Andersson
1546064 - Nordmalings Jaktskytteklubb
2323192022Sum: 107
58. Lars Edvardsson
04120749 - Föreningen Skepplanda Sportskyttar
2219242319Sum: 107
59. Robin Andersson
01653047 - Osby Jaktskytteklubb
2120232121Sum: 106
60. Billy Hallberg
01411072 - Oppunda Jaktskytteklubb
2021222121Sum: 105
61. Robert Henriksson
752327 - Järlövs Sportingclub
2321202021Sum: 105
62. Lennart Månsson
804 - Hässleholmsortens JSK
2024202120Sum: 105
63. Anders Berntsson
2289453 - Caprinus Sporting Club
2322192120Sum: 105
64. Ulf Möller
1447443 - Högforsbruks Idrottsförening
1921232319Sum: 105
65. Fredrik Palm
41331 - Östhammars Jaktskytteklubb
2018212223Sum: 104
66. Gert Andersson
01653046 - Osby Jaktskytteklubb
1920202322Sum: 104
67. Patrik Magnil
00817198 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
1920202520Sum: 104
68. Michael Kvist
1111726 - Götene Sportskytteklubb
2222221918Sum: 103
69. Börje Magnusson
1526017 - Karlstads Jaktskytteklubb
1823211921Sum: 102
70. Gert Bryntesson
1012074 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2321201820Sum: 102
71. Morgan Andersson
2076103 - Habo Jaktvårdsförening
1921201823Sum: 101
72. Claes Gustavsson
911067 - Järlövs Sportingclub
1921211722Sum: 100
73. Hannes Stålnacke
03578895 - Kiruna Jakt O FVF
1917212320Sum: 100
74. Jan Johansson
01080891 - Habo Jaktvårdsförening
2321162020Sum: 100
75. Jonas Arvidsson
00369112 - Osby Jaktskytteklubb
2023191717Sum: 96

Klasse Öppen
1. Johan Nyberg
00335874 - Grums Jaktskytteklubb
2320232024Sum: 110
2. Fredrik Andersson
191462 - Caprinus Sporting Club
2223212023Sum: 109
3. Göran Boo
1074597 - Strövelstorps Jaktskytteklubb
2021212224Sum: 108
4. Kjell-Åke Nilsson
1056995 - Fridafors Skytteförening
1924192323Sum: 108
5. Owe Hammar
688892 - Roslagens Jaktskytteklubb
2223182322Sum: 108
6. Per-Erik Carlsson
2871696 - Högforsbruks Idrottsförening
2221212121Sum: 106
7. Markus Ritzen
04001119 - Ljungby Jaktskytteklubb
2021202321Sum: 105
8. Lennart Strand
00937363 - Liatorps Jaktskytteklubb
2122191922Sum: 103
9. Tommy Jonsson
1924014 - Grums Jaktskytteklubb
2119211822Sum: 101
10. Kjell Nilsson
974909 - Östhammars Jaktskytteklubb
2120211722Sum: 101
11. Jonas Holmgren
04045410 - Kiruna Jakt O FVF
1622212121Sum: 101
12. Freddie Johnsson
1516290 - Alvesta Jaktskytteklubb
1819212320Sum: 101
13. Niclas Svensson
1265722 - Habo Jaktvårdsförening
2121202217Sum: 101
14. Jonny Eriksson
2177501 - Östhammars Jaktskytteklubb
1717242022Sum: 100
15. Torsten Johannesson
48235 - Gnosjöortens Jaktvårdsförening
2020182022Sum: 100
16. Lars Persson
1176916 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2221182117Sum: 99
17. Lars-Åke Maxstadh
1153643 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
1718222118Sum: 96
18. Kenneth Andersson
57170 - Falköpings Sportskytteklubb
1716222114Sum: 90
19. Mika Harju
01239300 - Högforsbruks Idrottsförening
1519211913Sum: 87
20. Daniel Andersson
00624746 - Högforsbruks Idrottsförening
1916152015Sum: 85
21. Mats Olsson
00974989 - Högforsbruks Idrottsförening
1619171814Sum: 84
Copyright © 2023 WWW.LERDUVOR.NET genom Sindre Asser Netland Nilssen ENK, Norge (Org.nr: 992 354 917)
(web3)