www.lerduvor.net
START     TÄVLINGAR     TRÄNING     RESULTAT     PROGRAMVARA      PRISER      KONTAKT      INLOGGNING
Meny:
Information
Deltagare
Skjutlagslista
Resultat
- Resultat sammanlagt
- Resultat sammanlagt serie 1
- Resultat sammanlagt serie 2
- Resultat sammanlagt serie 3
- Resultat sammanlagt serie 4
- Resultat sammanlagt serie 5
- Resultat sammanlagt serie 6
- Resultat sammanlagt serie 6 + final
- Resultat klassvis
- Resultat klassvis serie 1
- Resultat klassvis serie 2
- Resultat klassvis serie 3
- Resultat klassvis serie 4
- Resultat klassvis serie 5
- Resultat klassvis serie 6
- Resultat klassvis serie 6 + final
- Ranking Nordisk trap 2019
- LLT4
Anmälan
 
Kontakt
 
Tillbaka till Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
 
SM samt LLT 4 (Sista uttagningen till landslaget), Nordisk Trap - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
29. till 30. juni 2019

Uppdaterad: 30.06.2019 kl 14:55

Resultat klassvis serie 1

Jury: Bertil Nilsson, Pernilla Stensson, Kenneth Nylander

Klasse Dam
1. Pernilla Stensson
1949974 - Svenljunga Skytteförening
24Sum: 24
2. Ann Bennesved
1557072 - Växjö Jaktskytteklubb
23Sum: 23
3. Clarita Viberg
1630087 - Östhammars Jaktskytteklubb
23Sum: 23
4. Sabina Larsson
1318169 - Frillesås Sportskytteklubb
23Sum: 23
5. Mia Gustafsson
1121314 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
22Sum: 22
6. Helena Andersson
1203976 - Jaktskytteklubben Falken
21Sum: 21
7. Sara Lundström
1413696 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
21Sum: 21
8. Mathilda Lishöj
1982867 - Trelleborgs Jaktskytteklubb
21Sum: 21
9. Veronica Lishöj
02615353 - Strövelstorps Jaktskytteklubb
20Sum: 20
10. Helene Larsson
961635 - Frillesås Sportskytteklubb
19Sum: 19
11. Karin Markusson
1401235 - Östhammars Jaktskytteklubb
17Sum: 17
12. Siv Andersson
649334 - För.jaktskyttarna Trollhättan
15Sum: 15

Klasse Junior
1. Erik Friberg
3176276 - Örkelljunga Jaktskytteklubb
25Sum: 25
2. Albin Stensson
04013548 - Svenljunga Skytteförening
23Sum: 23
3. Felicia Ros
5013963 - Gnosjöortens Jaktvårdsförening
23Sum: 23
4. Albin Larsson
2901219 - Frillesås Sportskytteklubb
22Sum: 22
5. Jakob Ottarsgård
2807897 - Frillesås Sportskytteklubb
21Sum: 21

Klasse Senior
1. Michael Kvist
1111726 - Götene Sportskytteklubb
25Sum: 25
2. Thomas Kristiansson
565376 - Billeruds Jaktskytteklubb
25Sum: 25
3. Fredrik Amour
1949996 - Svenljunga Skytteförening
25Sum: 25
4. Emil Bengtsson
1396511 - Riseberga JSK Lerduva
25Sum: 25
5. Kent Stensson
1034979 - Svenljunga Skytteförening
25Sum: 25
6. Fredrik Lindqvist
821097 - Falköpings Sportskytteklubb
25Sum: 25
7. Patrik Vahlberg
642072 - Visby Lerduveklubb
24Sum: 24
8. Leif Ernstsson
1031300 - Gullspång Jaktskytteklubb
24Sum: 24
9. Peter Almlöv
251433 - Östhammars Jaktskytteklubb
24Sum: 24
10. Johan Ros
01516407 - Gnosjöortens Jaktvårdsförening
24Sum: 24
11. Andreas Jansson
4036057 - Östersunds Jaktskytteklubb
24Sum: 24
12. Conny Lindh
4765394 - Romfartuna Jaktskytteklubb
24Sum: 24
13. Christer Fredriksson
1406271 - Falköpings Sportskytteklubb
24Sum: 24
14. Patrik Fransson
01717616 - Billeruds Jaktskytteklubb
24Sum: 24
15. Sune Andersson
675185 - För.jaktskyttarna Trollhättan
24Sum: 24
16. Robert Elmgren
2383433 - Hisingens Jaktvårdskrets
24Sum: 24
17. Emil Sjöstrand
1709168 - Berga Skytteförening
24Sum: 24
18. Kenneth Andersson
57170 - Falköpings Sportskytteklubb
24Sum: 24
19. Mikael Karlsson
819819 - Fridafors Skytteförening
24Sum: 24
20. Patrik Vilhelmsson
2143737 - Jaktskytteklubben Falken
24Sum: 24
21. Glenn Larsson
960795 - Frillesås Sportskytteklubb
24Sum: 24
22. Johnny Trygg
471499 - Högforsbruks Idrottsförening
24Sum: 24
23. Per Nilsson
1975005 - Göteborgs Pistol och Sportskytteklubb
24Sum: 24
24. Björn Engelbrektsson
1548144 - Karlstads Jaktskytteklubb
23Sum: 23
25. Andreas Bengtsson
857280 - Göteborgs Pistol och Sportskytteklubb
23Sum: 23
26. Niklas Blad
4367013 - Östersunds Jaktskytteklubb
23Sum: 23
27. Bernt Johansson
1031303 - Björneborgs Jaktskytteklubb
23Sum: 23
28. Kim Andersen
926246 - Föreningen Skepplanda Sportskyttar
23Sum: 23
29. Göran Boo
1074597 - Strövelstorps Jaktskytteklubb
23Sum: 23
30. Torvald Markusson
1401237 - Östhammars Jaktskytteklubb
23Sum: 23
31. Jörgen Olsson
1441600 - Falköpings Sportskytteklubb
23Sum: 23
32. Torbjörn Forslund
2387643 - Högforsbruks Idrottsförening
23Sum: 23
33. Niklas Andersson
1246785 - Jaktskytteklubben Falken
23Sum: 23
34. Henrik Johansson
911059 - Järlövs Sportingclub
23Sum: 23
35. Kenneth Nylander
899674 - Götene Sportskytteklubb
23Sum: 23
36. Kjell-Åke Nilsson
1056995 - Fridafors Skytteförening
23Sum: 23
37. Bertil Nilsson
01516383 - Gnosjöortens Jaktvårdsförening
23Sum: 23
38. Oskar Liljekvist
468500 - Svenljunga Skytteförening
23Sum: 23
39. Börje Magnusson
1526017 - Karlstads Jaktskytteklubb
23Sum: 23
40. Anders Berntsson
2289453 - Caprinus Sporting Club
23Sum: 23
41. Jonas Karlsson
01980694 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
23Sum: 23
42. Thomas Porsaeus
4996781 - Rosersbergs Sportskytteklubb
23Sum: 23
43. Hans Bergersäter
1086454 - Vetlanda Sportskytteklubb
22Sum: 22
44. Henric Jansson
2369971 - Östersunds Jaktskytteklubb
22Sum: 22
45. Magnus Henningsson
939245 - Frillesås Sportskytteklubb
22Sum: 22
46. Ingemar Magnusson
1563308 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
22Sum: 22
47. Per Gustavsson
1416950 - Älghults Jaktskytteklubb
22Sum: 22
48. Lennart Andersson
1436962 - Svenljunga Skytteförening
22Sum: 22
49. Niclas Boo
1074599 - Strövelstorps Jaktskytteklubb
22Sum: 22
50. Patrik Magnil
00817198 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
22Sum: 22
51. Toni Åman
1119570 - Högforsbruks Idrottsförening
22Sum: 22
52. Jan Widell
1560453 - Svenljunga Skytteförening
22Sum: 22
53. Anders Jonasson
652846 - Föreningen Skepplanda Sportskyttar
22Sum: 22
54. Stefan Hansson
450437 - Nimrod Jakt och SSF
22Sum: 22
55. Bengt Larsson
01926456 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
22Sum: 22
56. Ove Lundström
1157505 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
22Sum: 22
57. Kent Rådman
3291302 - Rosersbergs Sportskytteklubb
22Sum: 22
58. Tomas Ahl
00005636 - Borensbergs Skyttegille
21Sum: 21
59. Percy Edin
1398175 - Östhammars Jaktskytteklubb
21Sum: 21
60. Fredrik Pohl
2073157 - Rosersbergs Sportskytteklubb
21Sum: 21
61. Tomas Bengtsson
513748 - Göteborgs Pistol och Sportskytteklubb
21Sum: 21
62. Dan Lindberg
1926458 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
21Sum: 21
63. Benny Holmgren
1417096 - Götene Sportskytteklubb
21Sum: 21
64. Billy Hallberg
01411072 - Oppunda Jaktskytteklubb
21Sum: 21
65. Jan Johansson
01080891 - Ljungsarps Sportskytteklubb
20Sum: 20
66. Daniel Andersson
00624746 - Högforsbruks Idrottsförening
20Sum: 20
67. Jonny Eriksson
2177501 - Östhammars Jaktskytteklubb
20Sum: 20
68. Jonas Skogh
1878449 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
20Sum: 20
69. Jan Peterson
1942910 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
20Sum: 20
70. Börje Sandberg
1556910 - Växjö Jaktskytteklubb
20Sum: 20
71. Göran Allers
823404 - Nordmalings Jaktskytteklubb
20Sum: 20
72. Torsten Johannesson
48235 - Gnosjöortens Jaktvårdsförening
19Sum: 19
73. Ulf Lindkvist
1516273 - Romfartuna Jaktskytteklubb
19Sum: 19
74. Per Adolfsson
560906 - Billeruds Jaktskytteklubb
19Sum: 19
75. Niclas Svensson
1265722 - Ljungsarps Sportskytteklubb
18Sum: 18

Klasse Öppen
1. Arne Isaksson
01646227 - Nimrod Jakt och SSF
23Sum: 23
2. Eddy Andersson
1597421 - Billeruds Jaktskytteklubb
23Sum: 23
3. Tommy Nymark
251708 - Östhammars Jaktskytteklubb
22Sum: 22
4. Roland Håkansson
01670459 - Jaktskytteklubben Falken
22Sum: 22
5. Ulf Strandnert
00204929 - Visby Lerduveklubb
22Sum: 22
6. Lars Persson
1176916 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
21Sum: 21
Copyright © 2022 WWW.LERDUVOR.NET genom Sindre Asser Netland Nilssen ENK, Norge (Org.nr: 992 354 917)
(web3)