www.lerduvor.net
START     TÄVLINGAR     TRÄNING     RESULTAT     PROGRAMVARA      PRISER      KONTAKT      INLOGGNING
Meny:
Information
Deltagare
Skjutlagslista
Resultat
- Resultat sammanlagt
- Resultat sammanlagt serie 1
- Resultat sammanlagt serie 2
- Resultat sammanlagt serie 3
- Resultat sammanlagt serie 4
- Resultat sammanlagt serie 5
- Resultat sammanlagt serie 6
- Resultat sammanlagt serie 6 + final
- Resultat klassvis
- Resultat klassvis serie 1
- Resultat klassvis serie 2
- Resultat klassvis serie 3
- Resultat klassvis serie 4
- Resultat klassvis serie 5
- Resultat klassvis serie 6
- Resultat klassvis serie 6 + final
- Ranking Nordisk trap 2019
- LLT4
Anmälan
 
Kontakt
 
Tillbaka till Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
 
SM samt LLT 4 (Sista uttagningen till landslaget), Nordisk Trap - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
29. till 30. juni 2019

Uppdaterad: 30.06.2019 kl 14:55

Resultat klassvis serie 5

Jury: Bertil Nilsson, Pernilla Stensson, Kenneth Nylander

Klasse Dam
1. Mia Gustafsson
1121314 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2223242425Sum: 118
2. Pernilla Stensson
1949974 - Svenljunga Skytteförening
2422252322Sum: 116
3. Sabina Larsson
1318169 - Frillesås Sportskytteklubb
2321221922Sum: 107
4. Mathilda Lishöj
1982867 - Trelleborgs Jaktskytteklubb
2121232021Sum: 106
5. Helene Larsson
961635 - Frillesås Sportskytteklubb
1925241721Sum: 106
6. Clarita Viberg
1630087 - Östhammars Jaktskytteklubb
2321192022Sum: 105
7. Ann Bennesved
1557072 - Växjö Jaktskytteklubb
2319202121Sum: 104
8. Sara Lundström
1413696 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2120192220Sum: 102
9. Veronica Lishöj
02615353 - Strövelstorps Jaktskytteklubb
2020192021Sum: 100
10. Karin Markusson
1401235 - Östhammars Jaktskytteklubb
1721201919Sum: 96
11. Helena Andersson
1203976 - Jaktskytteklubben Falken
2117202117Sum: 96
12. Siv Andersson
649334 - För.jaktskyttarna Trollhättan
1516181717Sum: 83

Klasse Junior
1. Albin Stensson
04013548 - Svenljunga Skytteförening
2320212524Sum: 113
2. Felicia Ros
5013963 - Gnosjöortens Jaktvårdsförening
2321232323Sum: 113
3. Erik Friberg
3176276 - Örkelljunga Jaktskytteklubb
2522202223Sum: 112
4. Albin Larsson
2901219 - Frillesås Sportskytteklubb
2223202520Sum: 110
5. Jakob Ottarsgård
2807897 - Frillesås Sportskytteklubb
2120212420Sum: 106

Klasse Senior
1. Kent Stensson
1034979 - Svenljunga Skytteförening
2525242525Sum: 124
2. Michael Kvist
1111726 - Götene Sportskytteklubb
2523252524Sum: 122
3. Fredrik Amour
1949996 - Svenljunga Skytteförening
2524242524Sum: 122
4. Patrik Vahlberg
642072 - Visby Lerduveklubb
2424242524Sum: 121
5. Robert Elmgren
2383433 - Hisingens Jaktvårdskrets
2425252324Sum: 121
6. Andreas Jansson
4036057 - Östersunds Jaktskytteklubb
2425252224Sum: 120
7. Torvald Markusson
1401237 - Östhammars Jaktskytteklubb
2324232425Sum: 119
8. Patrik Magnil
00817198 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2225242523Sum: 119
9. Anders Jonasson
652846 - Föreningen Skepplanda Sportskyttar
2224232425Sum: 118
10. Niclas Boo
1074599 - Strövelstorps Jaktskytteklubb
2224242325Sum: 118
11. Henrik Johansson
911059 - Järlövs Sportingclub
2323232524Sum: 118
12. Andreas Bengtsson
857280 - Göteborgs Pistol och Sportskytteklubb
2324252224Sum: 118
13. Thomas Porsaeus
4996781 - Rosersbergs Sportskytteklubb
2325242323Sum: 118
14. Mikael Karlsson
819819 - Fridafors Skytteförening
2423242522Sum: 118
15. Emil Sjöstrand
1709168 - Berga Skytteförening
2423232225Sum: 117
16. Ove Lundström
1157505 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2223242424Sum: 117
17. Jonas Karlsson
01980694 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2323232424Sum: 117
18. Magnus Henningsson
939245 - Frillesås Sportskytteklubb
2223252324Sum: 117
19. Peter Almlöv
251433 - Östhammars Jaktskytteklubb
2423232324Sum: 117
20. Patrik Fransson
01717616 - Billeruds Jaktskytteklubb
2423222523Sum: 117
21. Fredrik Pohl
2073157 - Rosersbergs Sportskytteklubb
2124222524Sum: 116
22. Henric Jansson
2369971 - Östersunds Jaktskytteklubb
2224232324Sum: 116
23. Glenn Larsson
960795 - Frillesås Sportskytteklubb
2424222422Sum: 116
24. Oskar Liljekvist
468500 - Svenljunga Skytteförening
2324222224Sum: 115
25. Patrik Vilhelmsson
2143737 - Jaktskytteklubben Falken
2419242523Sum: 115
26. Per Gustavsson
1416950 - Älghults Jaktskytteklubb
2224212523Sum: 115
27. Jörgen Olsson
1441600 - Falköpings Sportskytteklubb
2324212423Sum: 115
28. Niklas Blad
4367013 - Östersunds Jaktskytteklubb
2322242323Sum: 115
29. Niklas Andersson
1246785 - Jaktskytteklubben Falken
2324222323Sum: 115
30. Lennart Andersson
1436962 - Svenljunga Skytteförening
2224242322Sum: 115
31. Emil Bengtsson
1396511 - Riseberga JSK Lerduva
2521242421Sum: 115
32. Johan Ros
01516407 - Gnosjöortens Jaktvårdsförening
2423242321Sum: 115
33. Kim Andersen
926246 - Föreningen Skepplanda Sportskyttar
2322202425Sum: 114
34. Kenneth Andersson
57170 - Falköpings Sportskytteklubb
2423222223Sum: 114
35. Kenneth Nylander
899674 - Götene Sportskytteklubb
2325241923Sum: 114
36. Stefan Hansson
450437 - Nimrod Jakt och SSF
2222222225Sum: 113
37. Leif Ernstsson
1031300 - Gullspång Jaktskytteklubb
2424231923Sum: 113
38. Per Nilsson
1975005 - Göteborgs Pistol och Sportskytteklubb
2424222122Sum: 113
39. Fredrik Lindqvist
821097 - Falköpings Sportskytteklubb
2524222022Sum: 113
40. Björn Engelbrektsson
1548144 - Karlstads Jaktskytteklubb
2321242421Sum: 113
41. Benny Holmgren
1417096 - Götene Sportskytteklubb
2120242324Sum: 112
42. Börje Sandberg
1556910 - Växjö Jaktskytteklubb
2023232224Sum: 112
43. Thomas Kristiansson
565376 - Billeruds Jaktskytteklubb
2520232222Sum: 112
44. Kjell-Åke Nilsson
1056995 - Fridafors Skytteförening
2324222122Sum: 112
45. Anders Berntsson
2289453 - Caprinus Sporting Club
2321242519Sum: 112
46. Bengt Larsson
01926456 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2223182324Sum: 110
47. Tomas Ahl
00005636 - Borensbergs Skyttegille
2124192323Sum: 110
48. Ulf Lindkvist
1516273 - Romfartuna Jaktskytteklubb
1923232223Sum: 110
49. Hans Bergersäter
1086454 - Vetlanda Sportskytteklubb
2223222023Sum: 110
50. Bernt Johansson
1031303 - Björneborgs Jaktskytteklubb
2322222122Sum: 110
51. Sune Andersson
675185 - För.jaktskyttarna Trollhättan
2420232221Sum: 110
52. Tomas Bengtsson
513748 - Göteborgs Pistol och Sportskytteklubb
2121212224Sum: 109
53. Johnny Trygg
471499 - Högforsbruks Idrottsförening
2421192322Sum: 109
54. Jan Widell
1560453 - Svenljunga Skytteförening
2223202222Sum: 109
55. Toni Åman
1119570 - Högforsbruks Idrottsförening
2219212224Sum: 108
56. Christer Fredriksson
1406271 - Falköpings Sportskytteklubb
2421211824Sum: 108
57. Börje Magnusson
1526017 - Karlstads Jaktskytteklubb
2322192123Sum: 108
58. Billy Hallberg
01411072 - Oppunda Jaktskytteklubb
2120212422Sum: 108
59. Percy Edin
1398175 - Östhammars Jaktskytteklubb
2122232220Sum: 108
60. Conny Lindh
4765394 - Romfartuna Jaktskytteklubb
2420222319Sum: 108
61. Göran Boo
1074597 - Strövelstorps Jaktskytteklubb
2320242219Sum: 108
62. Ingemar Magnusson
1563308 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2225222217Sum: 108
63. Dan Lindberg
1926458 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2120212124Sum: 107
64. Göran Allers
823404 - Nordmalings Jaktskytteklubb
2020222223Sum: 107
65. Jonny Eriksson
2177501 - Östhammars Jaktskytteklubb
2021232023Sum: 107
66. Per Adolfsson
560906 - Billeruds Jaktskytteklubb
1921202323Sum: 106
67. Jan Peterson
1942910 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2019232222Sum: 106
68. Jonas Skogh
1878449 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2023202419Sum: 106
69. Torbjörn Forslund
2387643 - Högforsbruks Idrottsförening
2320211922Sum: 105
70. Torsten Johannesson
48235 - Gnosjöortens Jaktvårdsförening
1922202221Sum: 104
71. Jan Johansson
01080891 - Ljungsarps Sportskytteklubb
2018232320Sum: 104
72. Bertil Nilsson
01516383 - Gnosjöortens Jaktvårdsförening
2319202219Sum: 103
73. Kent Rådman
3291302 - Rosersbergs Sportskytteklubb
2220221520Sum: 99
74. Niclas Svensson
1265722 - Ljungsarps Sportskytteklubb
1820172023Sum: 98
75. Daniel Andersson
00624746 - Högforsbruks Idrottsförening
2019191721Sum: 96

Klasse Öppen
1. Eddy Andersson
1597421 - Billeruds Jaktskytteklubb
2322212122Sum: 109
2. Roland Håkansson
01670459 - Jaktskytteklubben Falken
2221202123Sum: 107
3. Ulf Strandnert
00204929 - Visby Lerduveklubb
2222182322Sum: 107
4. Arne Isaksson
01646227 - Nimrod Jakt och SSF
2321222021Sum: 107
5. Tommy Nymark
251708 - Östhammars Jaktskytteklubb
2221222119Sum: 105
6. Lars Persson
1176916 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
2120212518Sum: 105
Copyright © 2022 WWW.LERDUVOR.NET genom Sindre Asser Netland Nilssen ENK, Norge (Org.nr: 992 354 917)
(web3)