www.lerduvor.net
START     TÄVLINGAR     TRÄNING     RESULTAT     PROGRAMVARA      PRISER      KONTAKT      INLOGGNING
Meny:
Information
Deltagare
Skjutlagslista
Resultat
- Resultat sammanlagt
- Resultat sammanlagt serie 1
- Resultat sammanlagt serie 2
- Resultat sammanlagt serie 3
- Resultat sammanlagt serie 4
- Resultat sammanlagt serie 5
- Resultat sammanlagt serie 6
- Resultat sammanlagt serie 6 + final
- Resultat klassvis
- Resultat klassvis serie 1
- Resultat klassvis serie 2
- Resultat klassvis serie 3
- Resultat klassvis serie 4
- Resultat klassvis serie 5
- Resultat klassvis serie 6
- Resultat klassvis serie 6 + final
- Ranking Nordisk trap 2019
- LLT4
Anmälan
 
Kontakt
 
Tillbaka till Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
 
SM samt LLT 4 (Sista uttagningen till landslaget), Nordisk Trap - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
29. till 30. juni 2019

Uppdaterad: 30.06.2019 kl 14:55

Resultat klassvis serie 3

Jury: Bertil Nilsson, Pernilla Stensson, Kenneth Nylander

Klasse Dam
1. Pernilla Stensson
1949974 - Svenljunga Skytteförening
242225Sum: 71
2. Mia Gustafsson
1121314 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
222324Sum: 69
3. Helene Larsson
961635 - Frillesås Sportskytteklubb
192524Sum: 68
4. Sabina Larsson
1318169 - Frillesås Sportskytteklubb
232122Sum: 66
5. Mathilda Lishöj
1982867 - Trelleborgs Jaktskytteklubb
212123Sum: 65
6. Clarita Viberg
1630087 - Östhammars Jaktskytteklubb
232119Sum: 63
7. Ann Bennesved
1557072 - Växjö Jaktskytteklubb
231920Sum: 62
8. Sara Lundström
1413696 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
212019Sum: 60
9. Veronica Lishöj
02615353 - Strövelstorps Jaktskytteklubb
202019Sum: 59
10. Karin Markusson
1401235 - Östhammars Jaktskytteklubb
172120Sum: 58
11. Helena Andersson
1203976 - Jaktskytteklubben Falken
211720Sum: 58
12. Siv Andersson
649334 - För.jaktskyttarna Trollhättan
151618Sum: 49

Klasse Junior
1. Felicia Ros
5013963 - Gnosjöortens Jaktvårdsförening
232123Sum: 67
2. Erik Friberg
3176276 - Örkelljunga Jaktskytteklubb
252220Sum: 67
3. Albin Larsson
2901219 - Frillesås Sportskytteklubb
222320Sum: 65
4. Albin Stensson
04013548 - Svenljunga Skytteförening
232021Sum: 64
5. Jakob Ottarsgård
2807897 - Frillesås Sportskytteklubb
212021Sum: 62

Klasse Senior
1. Andreas Jansson
4036057 - Östersunds Jaktskytteklubb
242525Sum: 74
2. Robert Elmgren
2383433 - Hisingens Jaktvårdskrets
242525Sum: 74
3. Kent Stensson
1034979 - Svenljunga Skytteförening
252524Sum: 74
4. Michael Kvist
1111726 - Götene Sportskytteklubb
252325Sum: 73
5. Fredrik Amour
1949996 - Svenljunga Skytteförening
252424Sum: 73
6. Andreas Bengtsson
857280 - Göteborgs Pistol och Sportskytteklubb
232425Sum: 72
7. Thomas Porsaeus
4996781 - Rosersbergs Sportskytteklubb
232524Sum: 72
8. Kenneth Nylander
899674 - Götene Sportskytteklubb
232524Sum: 72
9. Patrik Vahlberg
642072 - Visby Lerduveklubb
242424Sum: 72
10. Patrik Magnil
00817198 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
222524Sum: 71
11. Johan Ros
01516407 - Gnosjöortens Jaktvårdsförening
242324Sum: 71
12. Mikael Karlsson
819819 - Fridafors Skytteförening
242324Sum: 71
13. Leif Ernstsson
1031300 - Gullspång Jaktskytteklubb
242423Sum: 71
14. Fredrik Lindqvist
821097 - Falköpings Sportskytteklubb
252422Sum: 71
15. Magnus Henningsson
939245 - Frillesås Sportskytteklubb
222325Sum: 70
16. Lennart Andersson
1436962 - Svenljunga Skytteförening
222424Sum: 70
17. Niclas Boo
1074599 - Strövelstorps Jaktskytteklubb
222424Sum: 70
18. Emil Bengtsson
1396511 - Riseberga JSK Lerduva
252124Sum: 70
19. Torvald Markusson
1401237 - Östhammars Jaktskytteklubb
232423Sum: 70
20. Peter Almlöv
251433 - Östhammars Jaktskytteklubb
242323Sum: 70
21. Emil Sjöstrand
1709168 - Berga Skytteförening
242323Sum: 70
22. Per Nilsson
1975005 - Göteborgs Pistol och Sportskytteklubb
242422Sum: 70
23. Glenn Larsson
960795 - Frillesås Sportskytteklubb
242422Sum: 70
24. Ove Lundström
1157505 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
222324Sum: 69
25. Niklas Blad
4367013 - Östersunds Jaktskytteklubb
232224Sum: 69
26. Henric Jansson
2369971 - Östersunds Jaktskytteklubb
222423Sum: 69
27. Anders Jonasson
652846 - Föreningen Skepplanda Sportskyttar
222423Sum: 69
28. Henrik Johansson
911059 - Järlövs Sportingclub
232323Sum: 69
29. Jonas Karlsson
01980694 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
232323Sum: 69
30. Ingemar Magnusson
1563308 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
222522Sum: 69
31. Kjell-Åke Nilsson
1056995 - Fridafors Skytteförening
232422Sum: 69
32. Niklas Andersson
1246785 - Jaktskytteklubben Falken
232422Sum: 69
33. Oskar Liljekvist
468500 - Svenljunga Skytteförening
232422Sum: 69
34. Patrik Fransson
01717616 - Billeruds Jaktskytteklubb
242322Sum: 69
35. Kenneth Andersson
57170 - Falköpings Sportskytteklubb
242322Sum: 69
36. Björn Engelbrektsson
1548144 - Karlstads Jaktskytteklubb
232124Sum: 68
37. Anders Berntsson
2289453 - Caprinus Sporting Club
232124Sum: 68
38. Thomas Kristiansson
565376 - Billeruds Jaktskytteklubb
252023Sum: 68
39. Jörgen Olsson
1441600 - Falköpings Sportskytteklubb
232421Sum: 68
40. Göran Boo
1074597 - Strövelstorps Jaktskytteklubb
232024Sum: 67
41. Patrik Vilhelmsson
2143737 - Jaktskytteklubben Falken
241924Sum: 67
42. Sune Andersson
675185 - För.jaktskyttarna Trollhättan
242023Sum: 67
43. Fredrik Pohl
2073157 - Rosersbergs Sportskytteklubb
212422Sum: 67
44. Hans Bergersäter
1086454 - Vetlanda Sportskytteklubb
222322Sum: 67
45. Bernt Johansson
1031303 - Björneborgs Jaktskytteklubb
232222Sum: 67
46. Per Gustavsson
1416950 - Älghults Jaktskytteklubb
222421Sum: 67
47. Börje Sandberg
1556910 - Växjö Jaktskytteklubb
202323Sum: 66
48. Percy Edin
1398175 - Östhammars Jaktskytteklubb
212223Sum: 66
49. Stefan Hansson
450437 - Nimrod Jakt och SSF
222222Sum: 66
50. Conny Lindh
4765394 - Romfartuna Jaktskytteklubb
242022Sum: 66
51. Christer Fredriksson
1406271 - Falköpings Sportskytteklubb
242121Sum: 66
52. Benny Holmgren
1417096 - Götene Sportskytteklubb
212024Sum: 65
53. Ulf Lindkvist
1516273 - Romfartuna Jaktskytteklubb
192323Sum: 65
54. Jan Widell
1560453 - Svenljunga Skytteförening
222320Sum: 65
55. Kim Andersen
926246 - Föreningen Skepplanda Sportskyttar
232220Sum: 65
56. Jonny Eriksson
2177501 - Östhammars Jaktskytteklubb
202123Sum: 64
57. Kent Rådman
3291302 - Rosersbergs Sportskytteklubb
222022Sum: 64
58. Torbjörn Forslund
2387643 - Högforsbruks Idrottsförening
232021Sum: 64
59. Tomas Ahl
00005636 - Borensbergs Skyttegille
212419Sum: 64
60. Börje Magnusson
1526017 - Karlstads Jaktskytteklubb
232219Sum: 64
61. Johnny Trygg
471499 - Högforsbruks Idrottsförening
242119Sum: 64
62. Tomas Bengtsson
513748 - Göteborgs Pistol och Sportskytteklubb
212121Sum: 63
63. Jonas Skogh
1878449 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
202320Sum: 63
64. Bengt Larsson
01926456 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
222318Sum: 63
65. Jan Peterson
1942910 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
201923Sum: 62
66. Göran Allers
823404 - Nordmalings Jaktskytteklubb
202022Sum: 62
67. Dan Lindberg
1926458 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
212021Sum: 62
68. Billy Hallberg
01411072 - Oppunda Jaktskytteklubb
212021Sum: 62
69. Toni Åman
1119570 - Högforsbruks Idrottsförening
221921Sum: 62
70. Bertil Nilsson
01516383 - Gnosjöortens Jaktvårdsförening
231920Sum: 62
71. Jan Johansson
01080891 - Ljungsarps Sportskytteklubb
201823Sum: 61
72. Torsten Johannesson
48235 - Gnosjöortens Jaktvårdsförening
192220Sum: 61
73. Per Adolfsson
560906 - Billeruds Jaktskytteklubb
192120Sum: 60
74. Daniel Andersson
00624746 - Högforsbruks Idrottsförening
201919Sum: 58
75. Niclas Svensson
1265722 - Ljungsarps Sportskytteklubb
182017Sum: 55

Klasse Öppen
1. Arne Isaksson
01646227 - Nimrod Jakt och SSF
232122Sum: 66
2. Eddy Andersson
1597421 - Billeruds Jaktskytteklubb
232221Sum: 66
3. Tommy Nymark
251708 - Östhammars Jaktskytteklubb
222122Sum: 65
4. Roland Håkansson
01670459 - Jaktskytteklubben Falken
222120Sum: 63
5. Lars Persson
1176916 - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
212021Sum: 62
6. Ulf Strandnert
00204929 - Visby Lerduveklubb
222218Sum: 62
Copyright © 2022 WWW.LERDUVOR.NET genom Sindre Asser Netland Nilssen ENK, Norge (Org.nr: 992 354 917)
(web3)