www.lerduvor.net
START     TÄVLINGAR     TRÄNING     RESULTAT     PROGRAMVARA      PRISER      KONTAKT      INLOGGNING
Meny:
Information
Deltagare
Skjutlagslista
Resultat
- Resultat sammanlagt
- Resultat sammanlagt serie 1
- Resultat sammanlagt serie 2
- Resultat sammanlagt serie 3
- Resultat sammanlagt serie 4
- Resultat sammanlagt serie 5
- Resultat sammanlagt serie 6
- Resultat sammanlagt serie 6 + final
- Resultat klassvis
- Resultat klassvis serie 1
- Resultat klassvis serie 2
- Resultat klassvis serie 3
- Resultat klassvis serie 4
- Resultat klassvis serie 5
- Resultat klassvis serie 6
- Resultat klassvis serie 6 + final
- Ranking Nordisk trap 2019
- LLT4
Anmälan
 
Kontakt
 
Tillbaka till Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
 
SM samt LLT 4 (Sista uttagningen till landslaget), Nordisk Trap - Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
29. till 30. juni 2019

Uppdaterad: 30.06.2019 kl 14:55

LLT4

Jury: Bertil Nilsson, Pernilla Stensson, Kenneth Nylander

Klass Junior
1.
Erik Friberg

Örkelljunga Jaktskytteklubb
25
22202223
25
137
2.
Albin Stensson

Svenljunga Skytteförening
232021
25
2423136
3.
Albin Larsson

Frillesås Sportskytteklubb
222320
25
2023133
4.
Felicia Ros

Gnosjöortens Jaktvårdsförening
232123232320133
5.
Jakob Ottarsgård

Frillesås Sportskytteklubb
212021242023129

Klass Senior
1.
Kent Stensson

Svenljunga Skytteförening
25
25
24
25
25
25
149
2.
Fredrik Amour

Svenljunga Skytteförening
25
2424
25
2424146
3.
Andreas Jansson

Östersunds Jaktskytteklubb
24
25
25
2224
25
145
4.
Robert Elmgren

Hisingens Jaktvårdskrets
24
25
25
232424145
5.
Michael Kvist

Götene Sportskytteklubb
25
23
25
25
2423145
6.
Niclas Boo

Strövelstorps Jaktskytteklubb
22242423
25
25
143
7.
Patrik Magnil

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
22
25
24
25
2324143
8.
Patrik Vahlberg

Visby Lerduveklubb
242424
25
2422143
9.
Magnus Henningsson

Frillesås Sportskytteklubb
2223
25
2324
25
142
10.
Henrik Johansson

Järlövs Sportingclub
232323
25
2424142
11.
Andreas Bengtsson

Göteborgs Pistol och Sportskytteklubb
2324
25
222424142
12.
Emil Sjöstrand

Berga Skytteförening
24232322
25
24141
13.
Oskar Liljekvist

Svenljunga Skytteförening
232422222424139
14.
Johan Ros

Gnosjöortens Jaktvårdsförening
242324232124139
15.
Henric Jansson

Östersunds Jaktskytteklubb
222423232423139
16.
Thomas Porsaeus

Rosersbergs Sportskytteklubb
23
25
24232321139
17.
Patrik Vilhelmsson

Jaktskytteklubben Falken
241924
25
2323138
18.
Niklas Andersson

Jaktskytteklubben Falken
232422232323138
19.
Niklas Blad

Östersunds Jaktskytteklubb
232224232322137
20.
Fredrik Pohl

Rosersbergs Sportskytteklubb
212422
25
2421137
21.
Fredrik Lindqvist

Falköpings Sportskytteklubb
25
2422202223136
22.
Emil Bengtsson

Riseberga JSK Lerduva
25
2124242119134
23.
Benny Holmgren

Götene Sportskytteklubb
212024232421133
24.
Johnny Trygg

Högforsbruks Idrottsförening
242119232223132
25.
Jonas Skogh

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
202320241924130
26.
Torbjörn Forslund

Högforsbruks Idrottsförening
232021192223128
27.
Jan Johansson

Ljungsarps Sportskytteklubb
201823232022126
28.
Daniel Andersson

Högforsbruks Idrottsförening
201919172122118
29.
Niclas Svensson

Ljungsarps Sportskytteklubb
182017202319117

Klass Dam
1.
Mia Gustafsson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
22232424
25
23141
2.
Pernilla Stensson

Svenljunga Skytteförening
2422
25
232224140
3.
Helene Larsson

Frillesås Sportskytteklubb
19
25
24172123129
4.
Mathilda Lishöj

Trelleborgs Jaktskytteklubb
212123202120126
5.
Sabina Larsson

Frillesås Sportskytteklubb
232122192218125
6.
Ann Bennesved

Växjö Jaktskytteklubb
231920212119123
7.
Clarita Viberg

Östhammars Jaktskytteklubb
232119202217122
8.
Sara Lundström

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
212019222018120
9.
Veronica Lishöj

Strövelstorps Jaktskytteklubb
202019202117117
10.
Karin Markusson

Östhammars Jaktskytteklubb
172120191920116
11.
Helena Andersson

Jaktskytteklubben Falken
211720211716112
12.
Siv Andersson

För.jaktskyttarna Trollhättan
151618171722105

Klass 50+
1.
Mikael Karlsson

Fridafors Skytteförening
242324
25
22
25
143
2.
Anders Jonasson

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
22242324
25
23141
3.
Glenn Larsson

Frillesås Sportskytteklubb
242422242224140
4.
Patrik Fransson

Billeruds Jaktskytteklubb
242322
25
2323140
5.
Peter Almlöv

Östhammars Jaktskytteklubb
242323232422139
6.
Jonas Karlsson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
232323242421138
7.
Per Gustavsson

Älghults Jaktskytteklubb
222421
25
2322137
8.
Thomas Kristiansson

Billeruds Jaktskytteklubb
25
2023222224136
9.
Stefan Hansson

Nimrod Jakt och SSF
22222222
25
23136
10.
Kim Andersen

Föreningen Skepplanda Sportskyttar
23222024
25
22136
11.
Per Nilsson

Göteborgs Pistol och Sportskytteklubb
242422212222135
12.
Kenneth Nylander

Götene Sportskytteklubb
23
25
24192321135
13.
Kenneth Andersson

Falköpings Sportskytteklubb
242322222319133
14.
Christer Fredriksson

Falköpings Sportskytteklubb
242121182424132
15.
Toni Åman

Högforsbruks Idrottsförening
221921222423131
16.
Dan Lindberg

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
212021212423130
17.
Arne Isaksson

Nimrod Jakt och SSF
232122202123130
18.
Conny Lindh

Romfartuna Jaktskytteklubb
242022231921129
19.
Ingemar Magnusson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
22
25
22221721129
20.
Hans Bergersäter

Vetlanda Sportskytteklubb
222322202319129
21.
Jan Peterson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
201923222221127
22.
Lars Persson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
212021
25
1820125
23.
Kent Rådman

Rosersbergs Sportskytteklubb
222022152021120

Klass 60+
1.
Torvald Markusson

Östhammars Jaktskytteklubb
23242324
25
24143
2.
Lennart Andersson

Svenljunga Skytteförening
222424232223138
3.
Jörgen Olsson

Falköpings Sportskytteklubb
232421242322137
4.
Ove Lundström

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
222324242420137
5.
Björn Engelbrektsson

Karlstads Jaktskytteklubb
232124242123136
6.
Leif Ernstsson

Gullspång Jaktskytteklubb
242423192322135
7.
Bernt Johansson

Björneborgs Jaktskytteklubb
232222212224134
8.
Börje Sandberg

Växjö Jaktskytteklubb
202323222421133
9.
Kjell-Åke Nilsson

Fridafors Skytteförening
232422212221133
10.
Sune Andersson

För.jaktskyttarna Trollhättan
242023222122132
11.
Anders Berntsson

Caprinus Sporting Club
232124
25
1920132
12.
Roland Håkansson

Jaktskytteklubben Falken
222120212324131
13.
Bengt Larsson

Forshaga Jakt & Sportskytteklubb
222318232421131
14.
Tomas Ahl

Borensbergs Skyttegille
212419232321131
15.
Ulf Lindkvist

Romfartuna Jaktskytteklubb
192323222321131
16.
Jan Widell

Svenljunga Skytteförening
222320222221130
17.
Eddy Andersson

Billeruds Jaktskytteklubb
232221212221130
18.
Göran Allers

Nordmalings Jaktskytteklubb
202022222322129
19.
Jonny Eriksson

Östhammars Jaktskytteklubb
202123202322129
20.
Börje Magnusson

Karlstads Jaktskytteklubb
232219212321129
21.
Billy Hallberg

Oppunda Jaktskytteklubb
212021242221129
22.
Percy Edin

Östhammars Jaktskytteklubb
212223222021129
23.
Tomas Bengtsson

Göteborgs Pistol och Sportskytteklubb
212121222420129
24.
Per Adolfsson

Billeruds Jaktskytteklubb
192120232321127
25.
Ulf Strandnert

Visby Lerduveklubb
222218232220127
26.
Bertil Nilsson

Gnosjöortens Jaktvårdsförening
231920221922125
27.
Tommy Nymark

Östhammars Jaktskytteklubb
222122211920125
28.
Göran Boo

Strövelstorps Jaktskytteklubb
232024221917125
29.
Torsten Johannesson

Gnosjöortens Jaktvårdsförening
192220222119123
Copyright © 2022 WWW.LERDUVOR.NET genom Sindre Asser Netland Nilssen ENK, Norge (Org.nr: 992 354 917)
(web3)